-- reklama --

Rozchoďme to s Lesy ČR

Rozchoďme to s Lesy ČR

Celkem 25 pochodů s výukou chůze nordic walking uspořádal v roce 2018 Svaz postižených civilizačními chorobami v rámci úspěšného projektu Rozchoďme to s Lesy ČR. Projekt bude pokračovat do roku 2020. Zapojte se také.

Již 28 let mohou lidé postižení civilizačními chorobami, dlouhodobě nemocní (např. s kardiovaskulárním onemocněním, diabetem, astmatem, onkologickým onemocněním, epilepsií, roztroušenou sklerózou apod.) a senioři v celé České republice využívat nabízené aktivity a služby Svazu postižených civilizačními chorobami. Jedná se o nejrůznější rehabilitační a rekondiční programy. Jedním z nich je i celorepublikový projekt “Rozchodíme civilky”.

Předávají nadšení pro nordic walking

Projekt “Rozchodíme civiliky” byl zahájený v roce 2014 a je zaměřený na chůzi s holemi Nordic Walking neboli na severskou chůzi. Cílem je nadchnout pro tuto vhodnou pohybovou aktivitu všechny generace, naučit je správnou techniku, společně nachodit co nejvíce kilometrů a přispět tak prevenci vzniku a zhoršení civilizačních onemocnění. Na stránkách www.rozchodmeto.cz najdete přehled pochodů, nachozených kilometrů a fotogalerii k pochodům.

Projekt podpořila řada známých osobností: Martin Jakš, bronzový medailista ZOH Vancouver, mistr světa do 23 let pro rok 2008, Pavel Nový, herec Studia Y nebo basketbalista Pavel Miloš s roztroušenou sklerózou, kterému se podařilo svou nemoc laicky řečeno “rozchodit”.

137 663 kilometrů v roce 2018

Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR spolu s generálním partnerem Lesy České republiky v pátém ročníku projektu, který v roce 2018 nesl název „Rozchoďme to s Lesy ČR“ uspořádal mnoho akcí:

  • 25 pochodů s výukou chůze s holemi nordic walking, celkem jsme na těchto akcích v celé České republice nachodili 137 663 kilometrů.
  • 12 „Týdnů s Civilkami“ prezentovalo činnost Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, z. s. široké veřejnosti.
  • 2 „Dny zdraví na školách“, při kterých propojil přednášku o prospěšnosti zdravého pohybu v lese s výukou chůze s holemi nordic walking.
  • Heslo „Rozchodíme Civilky s Lesy ČR“ bylo vidět v celé České republice na tričkách, kšiltovkách, batůžcích, reflexních páskách, klíčenkách a holích nordic
    walking a také na 110 pobytových akcích zaměřených na sekundární prevenci civilizačních onemocnění.

Svaz postižených civilizačními chorobami v současné době sdružuje 45 000 členů ve 280 organizacích v 70 městech a 14 krajích v celé České republice. Přidejte se k nám a společně Rozchodíme CIVILKY i v roce 2019. Více na  www.rozchodmeto.cz nebo na www.civilky.cz.

 

387

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku