Roste zájem o domácí diagnostické testy

Velký nárůst zájmu o domácí diagnostické testy potvrdila největší česká internetová lékárna. Výhodou nákupů testů přes internet je zejména anonymita. Nejžádanější jsou testy na přítomnost infekcí (včetně HIV), těhotenské testy, testační proužky.

Roste zájem o domácí diagnostické testy

„Nikdo vám při nákupu nepřešlapuje za zády, prostě máte podezření, tak si objednáte test, ten si sami doma provedete a jste orientačně v obraze. Internet je ideální místo pro nákup tak intimního sortimentu, jakým jsou diagnostické testy,“ podotýká Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz. Domácí testy se letos staly hitem této internetové lékárny. Zákazníci jimi totiž mohou své problémy individuálně orientačně identifikovat. A letos za ně utratili o 40 % víc než loni, přitom domácí testy stojí od řádově několika desítek až do několika stovek korun.

Lidé zjišťují přítomnost infekce v těle

„Kdo by čekal, že nejvíc roste zájem o testy na přítomnost drog v těle, bude zklamaný. Doslova raketově teď roste zájem pacientů otestovat se na přítomnost infekce v těle, na intoleranci potravin a HIV testy. Na těch naši zákazníci opravdu nešetří,“ shrnuje K. Klodner.
Domácími testy si může pacient orientačně ověřit také například žaludeční vředy, alergie, mononukleózu, menopauzu, nedostatek železa, hladinu hemoglobinu, stav ledvin či štítné žlázy, střevní polypy, ale i nesnášenlivost lepku aj. Také hladinu cukru nebo alkoholu v krvi, pH moči, těhotenství nebo dobu ovulace. Testy na přítomnost infekce
v těle může pacient ověřit boreliózu, syfilis, chlamydie, helicobacter pyroli, zánět močových cest aj.

Nejžádanější testy

Dlouhodobě nejprodávanějších testů pro domácí testování: testy plodnosti, ovulační a těhotenské testy, ostatní diagnostické testy a testovací proužky. Do TOP5 v roce 2019
pronikly testy na HIV, které vytlačily testy plodnosti. O ty naopak meziročně zájem významně poklesl.

1. Testy infekcí: výsledky těchto testů vám napoví, jestli pokračovat v domácí léčbě, nebo se vypravit k lékaři pro antibiotika (tj. zda vás postihla virová nebo bakteriální infekce).

2. Testy na HIV: Nákup takového testu v přeplněné lékárně je dílem velké odvahy. Domácí verze testu je spolehlivá, ale je to jeden z nejdražších testů v nabídce lékáren, je třeba při jeho provádění dbát na hygienu.

3. Testy na intoleranci potravin: rychle a spolehlivě detekují celiakii.

4. Drogové testy: Identifikují kokain, pervitin, marihuanu, jsou i multidrogové aj., připravené k provádění z moči i ze slin.

Výhody domácích zdravotnických testů

  •  jsou anonymní a máte při nich soukromí
  • jsou spolehlivé
  • každý test má podrobný návod k použití
  •  jsou velmi rychlé
  • jsou dostupné
  •  výsledek víte jen vy
  • jsou pohodlné a nebolí
Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x