Rocker Bret Michaels přispívá na diatábory. I jemu pomohly.

Rocková hvězda, zpěvák kapely Poison Bret Michael Sychak měl na vrcholu své kariéry vše, po čem ženy touží – úspěch, přitažlivý vzhled i pověst rockového rebela. Letos oslavil své 56 narozeniny a po odpočinku zřejmě stále neprahne.

Rocker Bret Michaels přispívá na diatábory. I jemu pomohly.

Americká glam-rocková kapela Poison patřila mezi nejpopulárnější skupiny osmdesátých let. Prodala přes třicet milionů nahrávek a davy po ní šílely. Říká se také, že ve své tvorbě ovlivnila i světoznámé Guns N’Roses. Po roce 2000 se Bret Michaels vydal také na sólovou dráhu a jako celebrita účinkoval v několika reality show.
S diabetem 1. typu se potýká od svých šesti let a nijak se s tím netají. I když navenek vystupuje v roli nezodpovědného rockera, o jehož srdce bojovaly v reality show desítky dívek, ve skutečnosti má svůj diabetes pod kontrolou a zdravý rozum mu rozhodně nechybí. Na svém úspěchu velmi tvrdě pracuje a razí heslo: „Nemůžete schovat svou hlavu do písku.“

Legrační chuť v ústech a velká žízeň

Své onemocnění diabetem v tak mladém věku popisuje dnes jako „požehnání v přestrojení“, protože právě díky svému mládí přijal diabetes celkem rychle jako součást svého života. Vzpomíná si, že byl velmi aktivní už jako dítě, ale v době před diagnózou se cítil naprosto vyčerpaný.
Své další příznaky popsal jako „legrační chuť v ústech“, svědění kůže a neuvěřitelnou žízeň. Jeho rodina přičítala tyto symptomy nejrůznějším přechodným onemocněním, takže v době, kdy se dostal do nemocnice, dosahovaly hladiny jeho cukru závratných výšin a dostal se do těžké ketoacidózy. V nemocnici si tehdy poležel tři týdny a během nich si i díky rodičům uvědomil, „že to není legrace, ale nová součást jeho života.“
Ve věku deseti let se zúčastnil prvního diatábora a poprvé se setkal s dalšími diabetickými dětmi. Naučil se zde také správně aplikovat inzulin i poskládat jídelníček. Dodnes je za tuto lekci vděčný, což vyjádřil i tím, že poslal část svého výdělku na dobročinné účely – konkrétně na stipendia na diatábory.

Na pódiu má připravené tři nápoje s různým obsahem cukru

Bret Michaels se o svém diabetu mluvit nestydí. Před deseti lety tak na sebe v rozhovoru prozradil, že si aplikuje inzulin třikrát denně a pro měření glykemie nejčastěji používá FreeStyle Flash nebo starý LifeScan „o velikosti cihly“, který „nosí spíš jako talisman pro štěstí“. Svou hladinu cukru si obvykle kontroluje čtyři- až šestkrát denně, ale když je na cestě či na turné, alespoň osmkrát denně. Při koncertu si dává tradičně dvě přestávky (při sólu na bicí a kytarovém sólu), během kterých si odskočí do šatny pod pódiem zkontrolovat svou glykemii. Na pódiu také nesmí nikdy chybět připravená voda, sportovní nápoj Gatorade a pomerančový džus. Když se cítí dobře, pije vodu, když chce doplnit jen trochu cukrů, vybere si Gatorade a pokud cítí, že potřebuje cukrů více, získá je rychle z pomerančového džusu.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x