Roche testuje program šetrnější k přírodě

Biotechnologická společnost Roche představila nový ekologický program zaměřený na recyklaci odpadů. Mohou se do něj zapojit pacienti, kteří používají inzulínové pumpy tohoto výrobce. Jaké změny tento inovativní program přinese?

Roche testuje program šetrnější k přírodě

Zkušební verzi ekoprogramu spustila společnost Roche ve Velké Británii. Zákazníci v případě zájmu obdrží předplacené obálky, kam mohou ukládat obalový materiál Tyvek z kanyl, a poté jej v této obálce zaslat na adresu společnosti ke snadnější recyklaci. Dojde také ke změně balení kanyl – hadička i jehla budou baleny zvlášť a v případě, že zákazník potřebuje pouze jednu část této kanyly, nemusí porušit sterilitu obou komponentů, jak tomu bylo dosud. Zpětná vazba od vybraných 1 500 diabetiků poté rozhodne, zda se tato ekologická iniciativa prosadí.

Karen Maxwell, referentka pro bezpečnost, zdraví a životní prostředí v Roche Diabetes Center, uvedla: „Máme jako výrobce odpovědnost za to, abychom se více zaměřili na ochranu životního prostředí, což v rámci společnosti nebereme na lehkou váhu. Navíc prozkoumáváme i jiné ekologické iniciativy a jsme otevřeni dalším nápadům souvisejícím s recyklací zdravotnického materiálu.“ Společnost Roche si dala do roku 2030 závazek stát se uhlíkově neutrální a zbytečně tak nezatěžovat životní prostředí, k čemuž by jí právě i tyto drobné změny měly pomoci.

Zdroj: diabetes.co.uk

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x