Na výstup na Sněžku Táborští jen tak nezapomenou

Podzimní rekondici si náš spolek diabetiků Tábor naplánoval na druhý týden v září a udělal dobře. Počasí bylo celou dobu přímo ukázkové. Naším cílem byly Janské Lázně a hotel Astoria. 

Na výstup na Sněžku Táborští jen tak nezapomenou

Rekondice je pro nás akce plná příjemného odpočinku v kolektivu přátel, zdravého jídla a hlavně zdravého pohybu. Snažili jsme se projít Krkonoše, co možná nejvíce pěšky. Majitel hotelu nám nabídl zajímavé okruhy, jak v okolí Janských Lázní, tak i na výše položené boudy či na jiné zajímavosti hor.

Počasí nás zaskočilo

Samozřejmě jsme při výletech nevynechali ani Stezku do korun stromů, která se nám velice líbila. Nakonec nebylo tak těžké ji v mírném tempu vyšlapat. Lanovku jsme využili jen při cestě na Černou horu, a pak na naši nejvyšší horu Sněžku. Tam nás však zaskočilo počasí. Kvůli silnému větru lanovka přestala jezdit a část výpravy uvízla na Snežce. Nakonec nám nezbylo, než „seběhnout“ kamenitou cestou na Růžovou horu pěkně pěšky. Trochu to klouzalo, ale zvládli jsme to. Podobných výletů pak bylo ještě mnoho, naštěstí už bez komplikací.

Ranní rozcvičky na terase

Každodenní samozřejmostí byla raní cvičení všech účastníků na terase hotelu pod vedením Marušky Novákové. Museli jsme cvičit ve dvou skupinách, protože nás bylo hodně – celkem 52 účastníků. O naše tělesné schránky po celou dobu pečovala lékařka MUDr. Vaňačová a zdravotní sestřička Cíchová, které byly vždy připraveny pomoci. I díky nim jsme hory přežili ve zdraví bez velké újmy. Naměřené glykemie i krevní tlak na počátku i na konci pobytu byly v pořádku. Navíc se nám tam podařilo “uložit” i nějaké to kilo z váhy. Také krokoměr by měl z našich pochodů radost. Děkujeme všem, kteří nám při přípravě a konání rekondičního pobytu vydatně pomáhali.

Anna Slunečková, SD Tábor

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x