Redukce nadváhy: Klíč k prevenci a léčbě diabetu 2. typu

Podle studie, kterou provedli vědci z univerzity v Cambridge, je klíčem k prevenci či zpomalení rozvoje cukrovky 2. typu zdravá tělesná hmotnost. Této studie se zúčastnilo téměř půl milionu lidí a výsledky potvrdily, že pokud si člověk udrží zdravou váhu a bude dodržovat základní pravidla zdravého životního stylu, je možné se onemocnění diabetem 2. typu účinně vyhnout.

Redukce nadváhy: Klíč k prevenci a léčbě diabetu 2. typu

Účastníci výzkumu byli rozděleni do pěti skupin na základě jejich indexu tělesné hmotnosti (BMI) a genetických předpokladů pro rozvoj cukrovky. Výsledky prokazatelně potvrdily, že skupina pacientů s nejvyšším BMI měla jedenáctkrát zvýšené riziko onemocnění diabetem 2. typu ve srovnání se skupinou s nejnižším BMI.

Profesor Ference, který představil výsledky výzkumu na každoročním kongresu Evropské kardiologické společnosti (ESC), uvedl: „Zjištění naznačují, že BMI je mnohem silnějším rizikovým faktorem pro cukrovku než genetická predispozice. To znamená, že pokud lidé překročí normální zdravou hodnotu BMI, jejich šance na onemocnění cukrovkou se značně zvyšují a zůstanou na stejné vysoce rizikové úrovni bez ohledu na to, jak dlouho mají nadváhu. Většině případů cukrovky tedy můžeme předejít udržováním zdravé tělesné hmotnosti.”

Na redukci tělesné hmotnosti má pozitivní vliv nízkosacharidové “low carb” stravování, které pomáhá pacientům s diabetem 2. typu, prediabetem a obezitou udržitelně zhubnout, zlepšit kontrolu hladiny glukózy v krvi a snížit množství léků určených k léčbě cukrovky.

Zdroj: diabetes.co.uk

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x