Recenze: Tickleflex – jehla není vidět ani cítit

Své zkušenosti s pomůckou pro diabetiky TickleFlex nám do redakce poslala čtenářka Nora. Jedná se o pomůcku pro bezbolestnou aplikaci inzulinu pomocí inzulinových per.

Recenze: Tickleflex – jehla není vidět ani cítit

Chtěla bych se s vámi podělit o zkušenosti s produktem TickleFlex. Říkám mu malá plastová chobotnička.

Jak se používá?

Nasune se na jehlu inzulinového pera a pak se podá inzulin. Jednoduše. Jehlu není vidět ani cítit. Plastová zelená chapadla vyvolají reakci nervů v okolí vpichu. Navíc kůži pozvednou a vytvoří kožní řasu – díky tomu není samotný vpich cítit. Nervový vzruch se totiž přesune do okolí a ne do místa vpichu. Některé děti i někteří dospělí mají psychické zábrany píchat si inzulin, když vidí, jak jim jehla vniká do těla. Tento výrobek má tomuto bloku zabránit.

V čem mi vyhovuje?

Považuji TickleFlex za jeden z nejlepších produktů, které byly pro tento účel dosud pro diabetiky vymyšleny. Vyzkoušela jsem již dva iPorty Advance, ale kvůli jejich ceně jsem si nemohla dovolit s nimi pokračovat. Za jejich použití bych musela zaplati za 6 dní přes 30 Euro. TickleFlex je oproti nim laciný. Objednala jsem si ho z Anglie za 22 Euro včetně poštovného a vydrží mi roky. Dalším plusem je, že tu odpadá riziko zánětu podkoží. Při použití iPortAdvance zůstává kanyla v těle zapíchnutá až 3 dny v jednom místě, zatímco s TickleFlexem se místa vpichu mění neustále.

Co mi nevyhovuje?

Nevyhovuje mi, že klasické pouzdro na inzulinové pero nemá na podobnou věc místo, takže musím TickleFlex nosit buď u glukometru nebo si zakoupit jiné, větší pouzdro (i když samotný TikleFex plastové pouzdro má). Je poznat, že autorem TickleFlexu je diabetik, který dobře věděl, proč jej vymyslel. A právem získal za svůj produkt ocenění za inovaci.

Pozn. redakce: Prodej pomůcky TickleFlex byl v ČR ukončen.

Výzva pro čtenáře

Máte také tip na šikovnou pomůcku pro diabetiky? V rubrice Recenze čtenářů se o něj můžete podělit s ostatními. Napište nám vaše zkušenosti s jakýmkoliv dia-výrobkem či dia-službou. Autory odměníme glukometrem či pěknou knihou.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x