-- reklama --

Recenze čtenářky: Stylové doplňky pro diabetiky

Recenze čtenářky: Stylové doplňky pro diabetiky

Výrobci mobilních telefonů už pochopili dávno, co je personifikace. Mobily od té doby září barvami a staly se opečovávanými stylovými doplňky. Jen v našem dia světě se dlouho nic nedělo... Naštěstí už přichází doba, kdy je cool mít senzor se zajímavou nálepkou, která zaujme lékaře při kontrole i kamarádky na srazu.

Když vám někdo řekne takovou maličkost, jako: „Wow, ty máš krásný obal na glukometr, krásné pero…!“, je to takové malé vítězství v našem nekonečném boji o naše zdraví, zejména o to psychické. Elegantní kabelka od Myabetic nebo sportovní pouzdro od Sugar Medical, to jsou produkty, které by měly určitě nahradit neosobní černé obaly na dia techniku a vnést barvy do života s cukrovkou. Jsem vděčná zahraniční on-line diabetické komunitě, která mi ukázala, jak se dá diabetes přizpůsobit osobnosti a charakteru člověka. Od té doby jsem nakoupila již mnoho stylových doplňků. Tady jsou mé nejoblíbenější:

KABELKA KERRI DIABETES TOTE OD MYABETIC

Od firmy Myabetic jsem měla již jedno krásné pouzdro, se kterým jsem byla spokojená – Banting Diabetes Wallet, odstín Blush –, a proto jsem opět zavítala do internetového obchodu myabetic.com. Když jsem uviděla kabelku Kerri Diabetes Tote, odstín Sandcastle, pochopila jsem, že právě ji potřebuji do práce. Je to univerzální a velmi dobře vypadající kabelka s detaily pro dia pomůcky. Dříve jsem s sebou do práce musela nosit extra tašku na laptop a kabelku. Bolely mě z toho záda a cítila jsem se „ověšená“. Nyní mohu vzít s sebou laptop i jídlo v jedné kabelce, která má uvnitř kapsu chráněnou proti přehřívání, což je velmi šikovné na inzulin a glukagon v horkých letních dnech. Přední, menší kabelka je mix peněženky a pouzdra na dia příslušenství, které s sebou musím nosit neustále. Když skončím s pracovními schůzkami, jednoduše odepnu menší kabelku od větší a na večer s přítelem si vezmu jen tu menší. Ráno do práce opět kabelky sepnu. Tak mám všechno nejdůležitější stále s sebou. Na kabelce oceňuji i klasické, dobře kombinovatelné barvy a kvalitně provedené detaily.

TAŠTIČKA UNIVERSAL DELUXE SUPPLY CASE OD SUGAR MEDICAL

Protože chodím ráda do přírody a sportovat, a tam si luxusní Myabetic kabelku nechci ničit, hledala jsem něco podobně trendového, ale odolnějšího, ve sportovním stylu, abych měla vše důležité s sebou. Našla jsem web stránku SugarMedical.com, a protože mám ráda růžovou barvu, do očí mi padla taštička Universal deluxe supply case – Reese. Uvnitř je krásně tyrkysová. Při výletech do přírody mám díky ní vše důležité v jedné taštičce. Nemusím nosit zvlášť pouzdro na inzulinová pera a glukometr. Obal je pevný, odolný a zároveň velmi stylový, řemínek na ruku mi pomáhá, aby mi pouzdro nevypadlo z rukou trpících neuropatií. Uvnitř je speciální otvor pro použité testovací proužky, takže už je nebudu všude trousit. Všechno je krásně domyšlené – chráním i přírodu. Vnější část taštičky má průsvitné pouzdro, kam se vejde mobil, zdravotní průkazka pojišťovny nebo kontinuální monitor. Už se těším, až s touto taštičkou vyrazím v létě do přírody nebo do fitka. Určitě ji nezapomenu doma.

SILIKONOVÝ OBAL NA ČTEČKU LIBRE

Když mi z rukou začaly padat věci častěji, rozhodla jsem se pořídit si silikonový obal na čtečku Libre. Našla jsem jej v internetovém obchodě Rockadex.net pod záložkou Device cases, navíc v mých oblíbených barvách růžové a fialové. Od té doby už mnohokrát ochránil mé drahé zařízení před rozbitím, což by jistě ocenili i rodiče malých dětí.

PÁSEK NA RUKU PRO OCHRANU SENZORU LIBRE

K silikonovému obalu jsem si v Rockadexu pořídila pásek na ruku se vzorem jednorožce pro ochranu glukózového senzoru Libre v extrémních podmínkách. Jedná se o kvalitní náramek na oblast bicepsu, který brání odtrhnutí senzoru z ruky. Je vyrobený z Lycry, která je velmi pružná, pevně drží senzor a zároveň ho nestlačuje a nezpůsobuje falešné hypoglykemie ze stlačení. Tento náramek je také vhodný pro ty, kdo mají alergii na kineziologické pásky nebo nechtějí používat veterinární nelepivé pásky na fixaci senzorů. Je to kvalitní a ekonomické řešení a navíc velmi estetické – existuje v řadě vzorů a barev. Ideální je i do bazénu či k moři.

STYLOVÉ NÁLEPKY OD DIASTICKER

Svoji nákupní pouť bych ukončila ve stylovém obchůdku Diasticker.de, který mi umožnil změnit vzhled neosobní černé čtečky Libre, lékařsky vyhlížejících bílých senzorů i standardně černého glukometru. Diasticker nabízí stylové nálepky s různými vzory v krásném, vysoce lesklém provedení. Jsou voděodolné a vydrží na senzorech celých 14 dní bez poškrábání. Na čtečce mi okrasná nálepka vydržela už víc než rok a stále se leskne. Nejenže plní funkci krytí a ochrany displeje (v kombinaci s ochrannou průsvitnou fólií nalepenou v první fázi lepení), ale hlavně odliší můj přístroj od uniformě vyhlížejících výrobků ostatních diabetiků. Vždyť glukometr je ta nejosobnější věc v životě diabetika, a když se mu líbí, má motivaci s ním pracovat, a to je přesně můj případ.

Nálepky na inzulinová pera vám mohou poskytnout i výrobci per, v mém případě Novopen Echo Skins mi poslalo zákaznické centrum. Mnohé země to mají jako běžnou součást péče o klienta. Podobně je to i s nálepkami na dekoraci glukometrů. Poštovné z Austrálie či Německa je leckdy levnější než poslat balík u nás. Věřím, že si díky těmto doporučením najdete produkty, které vám budou vyhovovat. A pokud jste měli někdy pocit, že svoji nemoc musíte před okolím skrývat, nyní to již potřebovat nebudete.

čtenářka Nora

 


MŮJ PŘÍBĚH: TRÁPILO MĚ VYHOŘENÍ

Když mi na prahu dospělosti diagnostikovali diabetes, musela jsem naráz akceptovat, že jsem nevyléčitelně nemocná. Ten pocit byl těžký jako kámen. A nutnost kontrolovat si a řídit diabetes kdykoliv a kdekoliv s pomocí standardní černé techniky v neosobních obalech a inzulinových per tuctových barev mou depresi ještě prohlubovala.

Styděla jsem se vytáhnout na veřejnosti glukometr a změřit se nebo si píchnout inzulin, aby mi každý hned nepokládal ty samé otázky: „Co to je? Na co ti to je? Ty jsi nemocná? Aha…“ A pak většinou nastalo ticho. Měla jsem strach z okolí, jak bude vnímat moji nemoc. Do této chvíle jsem byla celý život zdravá a i teď bylo mým přáním opět se cítit zdravá a normální. Když jsem si měřila glykemii, tak jen hluboko v útrobách své kabelky nebo školního batohu, případně pod stolem nebo na WC, a to bylo dost deprimující. Když do ticha třídy během písemky cvaklo lancetové pero, všechny oči se obrátily na mě. V tom tichu během vyučování to byla nejen moje nemoc, ale i hnusná neosobní technika, která mi moji odlišnost připomínala. Když se na mě všichni obrátili, měla jsem pocit, že dělám něco špatného, a to bylo nefér. Postupem času jsem vyhořela. Ošklivé glukometry v černých taštičkách a škaredé obaly na inzulinová pera jsem nechtěla už ani vytáhnout z útrob kabelky. Na mé nemoci se to samozřejmě projevilo – přišly komplikace. Kdyby v té době existoval internet a mohla bych si objednat produkty, které jsou dnes běžně dostupné díky firmám RockaDex, Sugar Medical, Diasticker nebo Myabetic, určitě by mě management diabetu bavil o hodně víc. Lidé by místo dotazů „Co to je?“ říkali: „To je krásné pouzdro, obal, nálepka, pero, kabelka…“ A já bych se cítila hned jinak. Černá barva je možná nenápadná, neviditelná před světem zdravých lidí. Ale mě ta hra, která dělá z diabetiků slabé lidi, kteří skrývají svoji chorobu, už nebavila. Díky internetu jsem objevila svět skvělých produktů, které mi pomohly opět zapojit kontrolu diabetu do svého života bez pocitu viny a hanby.

ZAJÍMAVÝ ZPŮSOB MOTIVACE

Když člověk s diabetem používá roky stejné pero a glukometr, začne být odolný, řízení diabetu ho unavuje a rutina zabíjí motivaci jít dál. Proč by lékaři nemohli mít pro své pacienty pěkné nálepky nebo pouzdra jako způsob motivace? Případně by stačila jen informace o tom, že existují… Vždyť mít pomůcky v oblíbených barvách či designu může být velmi motivující. Vždy si mnohem raději vzpomenu na „svoje růžové pero“ a „mašinku“ než na „inzulinové pero“ a „glukometr“. A pokud „být stylový“ znamená „být lépe kompenzovaný“, je to určitě jedna z možných cest z diabetického vyhoření, které na nás stále číhá. Měli bychom se odměňovat za to, jak bojujeme, a tyto důležité maličkosti nám mohou pomoci cítit se lépe.

čtenářka Nora

Článek je převzatý z časopisu DIAstyl 3/2018

3058

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku