Projekt „Sanitky pro Ukrajinu“ pomohli zrealizovat i dobrovolní hasiči z Prahy – Písnice. První vozy jsou již na místě

Projekt „Sanitky pro Ukrajinu“ pomohli zrealizovat i dobrovolní hasiči z Prahy – Písnice. První vozy jsou již na místě
Hasičská zbrojnice dobrovolných hasičů v Praze 4 – Písnici a vozy zakoupené společností GOOD MASK pro Ukrajinu (2 sanitky a SUV) Zdroj: Sbor dobrovolných hasičů Písnice (užito se svolením)

Jak jsme již avizovali v minulých dnech, společnost GOOD MASK pod vedením Mgr. Martina Ladyra (taktéž i vydavatele časopisu DIAstyl a provozovatele stejnojmenných webových stránek) vyčlenila jeden milion korun na nákup sanitních vozů pro Ukrajinu. Projekt se podařilo realizovat a první dvě sanitky včetně jednoho SUV jsou zdárně na místě určení. Napomohli tomu i dobrovolní hasiči z Prahy – Písnice, kteří vozy dopravili dne 5. 5. 2022 v ranních hodinách k Brnu. Odtud pak sanitky putovaly do válečné zóny, kde budou pomáhat.

Sanitní vozy však nejely s hasiči k Brnu prázdné, neboť byly až po okraj naplněné potřebným zdravotnickým materiálem od společnosti Lohmann & Rauscher a taktéž respirátory od firmy GOOD MASK.

A co na uskutečnění projektu říká „otec bohulibé myšlenky“ pan Ladyr? „Jsem rád, že se nám akci podařilo v krátkém čase realizovat do zdárného konce, byla to výzva a v praxi náročnější, než si člověk na začátku uměl představit. Děkuji také celému týmu GOOD MASK za obětavé nasazení. Doufám, že na místě pomohou zachránit nejeden lidský život opravdových hrdinů.”

Projekt „Sanitky pro Ukrajinu“ spatřuje světlo světa aneb Pomáhat je lidské

Pomocnou ruku tak nabízí i společnost Good Mask, v jejíž čele stojí Mgr. Martin Ladyr. Toho mnozí naši čtenáři znají i jako vydavatele časopisu ...

Předání vozů dobrovolným hasičům a doprava k Brnu

Ve večerních hodinách dne 4. 5. 2022 byly dopraveny dva sanitní vozy a jedno SUV pro ukrajinské obyvatele do hasičárny Písnice v Praze 4. Zde je převzali dobrovolní hasiči (i díky podpoře místního starosty Mgr. Jiřího Koubka) a následující den v brzkých ranních hodinách vyrazili na dlouhou cestu k Brnu, kde na ně již čekali obyvatelé z Ukrajiny. Ti následně transportovali vozy do své domoviny potřebným. Fotodokumentaci z předání i cesty samotné naleznete níže.

Zajímá vás, jakou další činnost provozuje Sbor dobrovolných hasičů Praha – Písnice? Pak navštivte jejich webové stránky nebo profil na Facebooku ZDE.

Sanitními vozy pomoc nekončí

Koupí sanitních vozů však pomoc Ukrajině nekončí. Společnost GOOD MASK dlouhodobě pomáhá i jiným způsobem ve spolupráci se společností Igepa. Podporuje totiž ukrajinskou armádu a domobranu výtěžkem z prodeje propagačních materiálů na webových stránkách DIAlékárna – SOS Ukrajina. Přispět tedy v podstatě můžete i vy koupí jakéhokoliv produktu.

Zdroj a foto: sanitkyproukrajinu.cz, Sbor dobrovolných hasičů Praha – Písnice (foto užito se svolením)

419

Diskuze k článku