Poslední dny na přihlášení do programu pro mladé dospělé diabetiky

Už jen do konce měsíce se můžete přihlašovat do "Edukačně motivačního programu pro mladé dospělé s diabetem 1. typu", který se bude konat na přelomu dubna a května v Luhačovicích.

Poslední dny na přihlášení do programu pro mladé dospělé diabetiky
Zdroj: Shutterstock

Program bude zaměřený na zvládání životních změn, k nimž patří přechod z péče dětského diabetologa do dospělé ambulance, studium, nástup do zaměstnání, osamostatnění a další. Workshopy budou probíhat po čtyři dny, od soboty 28. dubna do úterý 1. května, v hotelu Harmonie v Luhačovicích pod vedením zkušených odborníků v čele s diabetoložkou MUDr. Jarmilou Jirkovskou z Ústřední vojenské nemocnice Praha.  Nezapomene se ani na pohybové a relaxační aktivity – v plánu je plavání v bazénu, volejbal, Nordic walking, in-line bruslení i procházky po okolí. Účastníci budou mít během pobytu možnost domluvit si individuální konzultace s lékaři, edukátory i nutriční terapeutkou.

Je vám 18-29 let? Můžete se přihlásit…

Motivační a edukační program připravily pacientské organizace DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. a DiaKar z.ú. ve spolupráci s časopisem DIAstyl. K účasti se mohou přihlásit diabetici 1. typu ve věku 18-29 let, kteří by rádi zlepšili svou kompenzaci diabetu. Podrobné informace o programu včetně registračního formuláře a potvrzení diabetologa najdete také na webech pořádajících organizací: www.diaktiv.cz a www.diakar.cz.

Nejlepší inovativní projektový záměr roku 2017

Uvedený edukační projekt získal v roce 2017 výroční cenu Akademie pacientských organizací (APO) za nejlepší projektový záměr a obdržel finanční dotaci. Je rovněž součástí vzdělávací kampaně Žijeme na hraně, která byla odstartována loni v září na Staroměstském náměstí.