Přihlaste se do programu pro mladé dospělé diabetiky

Pacientské organizace DIAKTIV CZECH REPUBLIC z.s. a DiaKar z.ú. připravují ve spolupráci s časopisem DIAstyl "Edukačně motivační program pro mladé dospělé s diabetem 1. typu", který se bude konat na přelomu dubna a května v Luhačovicích.

Přihlaste se do programu pro mladé dospělé diabetiky

K účasti se mohou přihlásit diabetici 1. typu ve věku 18-29 let, kteří by rádi zlepšili svou kompenzaci diabetu. Motivační a edukační program bude zaměřený na zvládání životních změn, k nimž patří přechod z péče dětského diabetologa do dospělé ambulance, studium, nástup do zaměstnání, osamostatnění a další. Workshopy budou probíhat po čtyři dny, od soboty 28. dubna do úterý 1. května, v hotelu Harmonie v Luhačovicích pod vedením zkušených odborníků v čele s diabetoložkou MUDr. Jarmilou Jirkovskou z Ústřední vojenské nemocnice Praha.

Nejlepší inovativní projektový záměr roku 2017

Uvedený edukační projekt získal v roce 2017 výroční cenu Akademie pacientských organizací (APO) za nejlepší projektový záměr a obdržel finanční dotaci. Je rovněž součástí vzdělávací kampaně Žijeme na hraně, která byla odstartována loni v září na Staroměstském náměstí.

Podrobné informace o programu včetně registračního formuláře a potvrzení diabetologa najdete také na webech pořádajících organizací: www.diaktiv.cz a www.diakar.cz.

 

Diskuze k článku

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar