Praha pozve diabetiky na edukaci

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh radního pro oblast zdravotnictví a bydlení Radka Lacka na poskytnutí dotace 570 000 Kč ve prospěch akce Týden léčby a prevence diabetu a obezity. Ta vyvrcholí Pochodem proti diabetu 14. listopadu 2017, kdy si připomínáme Světový den diabetu.

Praha pozve diabetiky na edukaci

Ing. Radek Lacko, radní hl. města Prahy

„Samotný zdravotní systém dostatečně nezvládá a ani nemůže zvládat edukaci v oblasti výživy a pohybových aktivit, protože nárůst osob s diabetem a obezitou se za posledních 40 let ztrojnásobil. Jen v Praze je odhadem 90-100 000 diabetiků. Akce Týden léčby a prevence diabetu a obezity bude sloužit především k propagaci zdravějšího životního stylu, nebudou chybět odborné interaktivní workshopy, přednášky pro pacienty i rodinné příslušníky a širokou veřejnost. Cílem je větší informovanost lidí a posílení prevence,“ sdělil předkladatel návrhu, radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Týden diabetu v Praze navazuje na velmi úspěšnou akci z roku 2016, které se zúčastnilo více jak 1 600 osob. Pražští diabetici budou osloveni a pozváni na tento edukační týden, v rámci kterého proběhnou i individuální konzultace, měření krevního tlaku při pohybové aktivitě, nácvik pohybových aktivit u pacientů s diabetem a jeho komplikacemi (ischemická choroba srdeční, neuropatie) či on-line monitoring jídelníčku.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x