Pozvání na křest knihy Šípkové Růženky naruby

V neděli 13. května bude v pražském nákupním centru Palladium pokřtěna kniha Diany Kutilové Šípkové Růženky naruby. Je to příběh veselé a donedávna zdravé Rózy, které do života jako blesk z čistého nebe vletí cukrovka.

Pozvání na křest knihy Šípkové Růženky naruby

Program bude zahájen v 15 hodin a kromě autorky na něm promluví i lékařky MUDr. Lenka Petruželková a MUDr. Barbora Obermannová. Těšit se můžete na čtení z nové knihy, ukázky disco dance, cheerlader, pole dance, street dance, karate a bude se také zpívat a hrát na trubku. Samotný křest knihy je naplánován na 16 hodinu a celý program bude ukončen v 17 hodin.

 

Všichni jste srdečně zváni.

Proč právě Šípkové Růženky naruby?

Autorka knihy Diana Kutilová a ilustrátorka Terka Kutilová

“Protože hlavní hrdinky knížky Róza, Zdeňka a Simona se na rozdíl od Šípkové Růženky do prstu píchnout musí. A to několikrát denně. To, že mají prsty na rukou od pravidelného měření glykemie celé rozpíchané, je jen jedna z nepříjemných věcí, která tuto diagnózu doprovází,” vysvětluje autorka Diana Kutilová. Kniha popisuje prvotní šok desetileté dívky Rózy acelé její rodiny po diagnóze a jejich snahu se s novou situací vyrovnat a naučit se s ní žít. Róza po prvním strastiplném půlroce s nemocí odjíždí na měsíc do lázní, kde potkává děti se stejnou diagnózou a zjišťe, že životní situace některých z nich je mnohem horší, než ta její. Potkává kamarádky, se kterými ji spojí pevné pouto přátelství a pocit sounáležitosti v boji s nemocí, kterou jim osud nadělil.

Dává naději dětem i rodičům

“Knížka je určena všem malým bojovníkům se životem, kteří mají sílu a odvahu poprat se se svým zdravotním znevýhodněním. Dává jim naději, že z jakékoli nepřízně osudu mohou odejít silnější a jako vítězové. Je také povzbuzením pro rodiče, pro které je přijmout skutečnost, že jejich dítě onemocnělo, často těžkou životní zkouškou. Ukázku z knihy najdete na konci tohoto článku.

Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na