Povaha podle horoskopu: Která znamení zvěrokruhu zvládají cukrovku s přehledem?

Povaha podle horoskopu: Která znamení zvěrokruhu zvládají cukrovku s přehledem?
Astrologové rozdělili zvířetník před třemi tisíci lety. Zdroj: Shutterstock

Víte, kdo se s cukrovkou zdárně popasuje a kdo občas trochu klopýtne? Kdo se bojí doktorů a kdo rád požádá o radu své přátele? V našem horoskopu se to snadno dozvíte. Zjistěte, co vám nadělily hvězdy do vínku podle znamení zvěrokruhu!

Aspekty povahy však neurčuje jen znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili, ale také ascendent, který si každý lehce spočítá podle dalších specifik. Pokud jej chcete znát, potřebujete k výpočtu přesný čas, datum a místo narození. A nyní už přejděme k samotnému horoskopu…

Vodnáři

Lidé ve znamení Vodnáře jsou idealisté a často bývají nekonvenční. To se promítá i tehdy, pokud mají zdravotní obtíže (nejen cukrovku, ale i jiná onemocnění). Hledají různé alternativní cesty, které s nadšením zkouší. Buď fungují, nebo si najdou jiné. Obecně se velmi obávají doktorů a přirozeně jim nedůvěřují. Často mají totiž pocit, že se ke svému tělu moc dobře nechovají, a tak je doktor může na něčem nachytat.

Ryby

Zrozenci ve znamení Ryb jsou velmi citlivé povahy. Všechno analyzují, řeší a občas mají pocit, že se proti nim spiknul celý svět. Někde uvnitř však ukrývají tito zrozenci ohromnou vnitřní sílu, kterou umí využít ve chvílích, kdy je to zkrátka potřeba. Jsou zasnění a v realitě si pěstují s ostatními silná pouta, která jsou pro ně v životě důležitá. I to jim může pomoct překonat složité okamžiky s diabetem. Opora nejbližších je totiž v boji s nemocí neméně podstatná.

Berani

Berani v sobě chovají značné množství energie, kterou dokážou zužitkovat v jakékoliv životní situaci. Nezlomí je tedy cukrovka ani jiná diagnóza. Dá se říct, že jsou to zarputilí bojovníci tělem i duší. Nikdy se nevzdávají, byť prožívají nelehké období. V tomto ohledu jsou doslova obdivuhodní a nepřekonatelní. Nezlomnou povahu a „tah na branku“ by jim mohl kdekdo závidět!

Býci

Vytrvalí Býci se vyznačují svou pracovitostí. Bez toho, aby měli plán a jasnou vizi, nemohou téměř existovat. Mívají sklony až k workoholismu a vždy dotáhnou do konce to, do čeho se pustí. Proto i tehdy, když přijde do jejich života cukrovka, dokážou se s ní hravě poprat, a vždy dodržují přesně to, co jim bylo doporučeno nebo předepsáno ošetřujícím lékařem.

Co doopravdy prožívají dospívající s diabetem I. typu? Přečtěte si jejich anonymní přiznání!

Svěřit se anonymně ve virtuálním prostoru může mít bezesporu svá pozitiva, avšak skýtá i dost negativ. Co si myslí teenageři s diabetem I. typu ...

Blíženci

Zrozenci v tomto znamení zvěrokruhu hodně přemýšlí nad tím, co jim druzí říkají. Ovšem také si dokážou pevně, a možná někdy až neoblomně, stát za svým názorem. Blíženci mají dokonce tendence pochybovat o tom, co jim lékaři doporučují, a touží vše dělat po svém. Nakonec si ale rádi nechají vysvětlit možné cesty (za zkoušku však nic nedali). Velkou oporou jim pak bývají přátelé a rodinní příslušníci, na které spoléhají.

Raci

Raci jsou velmi vnímavé a citlivé osoby. To se může promítnout i v momentu, kdy jim lékař diagnostikuje diabetes. Mají sklon stáhnout se do své „ulity“ a utápět se jistý čas ve svých emocích. Je to pro ně jakási forma vyrovnávání se s novou nemocí. Okolí by však nemělo panikařit. Tak je to naprosto v pořádku. Raci si zkrátka potřebují všechno „odžít“, srovnat si hlavu, a pak se s tím dokážou poprat. Potřebují prostě čas.

Lvi

Lvi oplývají sebevědomím a dobrým organizačním talentem, což jim přijde vhod, pokud jejich život ovlivní diabetes. Self-management jim nedělá potíže. Neponechávají nic náhodě a vždy se snaží stát v čele. To znamená, že mají pod kontrolou všechny aspekty, které se s cukrovkou pojí, a ještě jsou připraveni radit ostatním. Lev je konec konců přirozený vůdce.

Panny

Lidé narození ve znamení Panny mívají silně vyvinutý smysl pro detail. Touží mít ve všem pořádek a systém. Ostatním se tak mohou občas jevit jako pedanti. Panny však z těchto charakterových vlastností začnou těžit, když to potřebují. Mají řád ve všech pomůckách, které k cukrovce potřebují, a veškeré termíny kontrol u lékaře si pečlivě zapisují a dodržují. Ostatní by se mohli od těchto zrozenců učit.

Psychohygiena rodiče: Abyste se postarali o své dítě s diabetem, musíte se nejdříve postarat o sebe

Spokojený rodič rovná se spokojené dítě. I s diagnózou diabetu můžete žít plnohodnotný rodinný život. Nedovolte, aby vás diabetes zlomil. Být ...

Váhy

Váhy bývají někdy dost uzavřené, avšak v životě potřebují mít vše v dokonalém souladu. Když něco nefunguje, dokáže je to rozhodit. Zrozenci ve Vahách si proto také v případě diabetu zjišťují všechny potřebné informace, aby se s nemocí naučili úspěšně žít. Jejich skvělou vlastností je pak i to, že i když mají starosti sami se sebou, vždy mají vlídná a laskavá slova pro své okolí. Blízcí lidé tak u nich najdou vždy vřelou náruč a pochopení.

Štíři

Štíři mají silnou vůli, kterou projevují i během léčby diabetu. Ani diagnóza chronické nemoci je tedy „nepoloží na lopatky“. Mají také perfektně vyvinutou intuici, která jim dokáže být skvělým pomocníkem při jakékoliv nesnázi. Jen jí musí umět naslouchat. Kromě jiného jsou Štíři i přirozenými vůdci, které nezlomí jakákoliv jiná životní překážka. Navzdory čemukoliv si umí plnit své sny.

Střelci

Střelci jsou diplomaté, hledají vždy způsob, jak si zachovat tvář a zároveň druhým neublížit. Nechtějí nikoho „obtěžovat“ svými problémy. O své cukrovce tedy většinou vůbec nemluví, a tak snadno zapomenete, že se s nějakou nemocí vůbec léčí. Touží vše zvládnout sami a po svém a bohužel si neumí říct o pomoc. To může být někdy až na škodu, protože jejich okolí by jim bývalo pomohlo hned.

Kozorozi

Neskuteční bojovníci, kteří jsou velmi pracovití a cílevědomí – to jsou Kozorozi. Umí se prát za to, v čem vidí smysl, a když jde o jejich zdraví, platí to dvojnásob. S diabetem se tak popasují velmi zdatně. Obvykle jsou veselí a nikdy na sobě nedají znát jakoukoliv slabost. Zároveň jsou ale, podobně jako Střelci, velmi uzavřené povahy a říkají jen polovinu toho, co se jim honí v hlavě.

Zdroj: Ascendent.najdise, Astrosage, Beyondtype1

2639

Diskuze k článku