Postelí Elizabeth Taylor prošel senátor i dědic hotelů Hilton. Trápila ji cukrovka, nebo jsou to jen fámy?

Postelí Elizabeth Taylor prošel senátor i dědic hotelů Hilton. Trápila ji cukrovka, nebo jsou to jen fámy?
Elizabeth Taylor byla pověstná svou oslňující barvou očí Zdroj: Shutterstock

Elizabeth Taylor byla dlouho považována za nejkrásnější ženu na světě. Ve své době byla sex symbolem, po kterém muži toužili a ženy se mu chtěly podobat. Vdaná byla osmkrát. Ale ať už to byl dědic hotelového impéria nebo budoucí senátor, s žádným to neklaplo. Měla k tomu ještě cukrovku, nebo se jedná o pouhé spekulace? Přesvědčte se sami!

Americká herečka se stala, podobně jako Audrey Hepburn, ženskou ikonou své doby. U filmu byla od dětství, což se také podepsalo na její psychice. Byla velkou hvězdou amerického stříbrného plátna 20. století, několikanásobnou držitelkou Oscara a vývojářkou parfémů.

Londýnské noviny Sunday Pictorial o ní napsaly: „Elizabeth Taylor je živým argumentem proti zaměstnávání dětí u filmu.“

Druhá světová válka přesunula rodinu do Ameriky

Rodačka z Velké Británie byla pověstná zejména nezvyklou modro-fialovou barvou očí. Narodila se sice v Evropě, když ale přišla druhá světová válka, rodiče se rozhodli k návratu do Spojených států, které brali jako bezpečnější útočiště. Usadili se v Los Angeles. Matka (Sara Sothern) odjela se synem Howardem a dcerou Elizabeth jako první, otec Francis Lenn Taylor (americký obchodník s uměním) se ještě snažil prodat před odjezdem některá svá díla z obchodu.

Poprvé se Elizabeth objevila ve filmu, když jí bylo 9 let. Šlo o film Lassie – Děvče se vrátilo domů. Následovaly další filmové počiny, až jí byla nabídnuta role ve filmu Národní samet. Film slavil velký úspěch a pro Elizabeth byl vstupenkou na vrchol. Hned v 18 letech se poprvé vdala za Conrada Hiltona Jr., ještě předtím se ale zasnoubila s Williamem Pawleym Jr., se kterým však svatbu zrušila.

Diabetička Sharon Stone se podělila o šokující zážitky ze svého života

Herečka Sharon Stone, která se nesmazatelně zapsala do filmových dějin svou rolí ve filmu Základní instinkt, se léčí s diabetem I. typu. Ani toto ...

Na lásku neměla štěstí

Média ji milovala a hojně informovala o všem, co se kolem Liz šustlo. Herečka moc dobře věděla, že je pod smrští pozornosti, která jí nebyla kdovíjak příjemná. „Jiní mladí lidé se klidně můžou hádat. Jenže než my se stačíme políbit a usmířit, už jsou toho plné noviny,“ řekla o svém prvním manželovi. Novináři ji tehdy spojovali s kdekým. Kdybych byla taková, jak mě vylíčili, nenáviděla bych se,“ dodala o domnělém střídání mužů v jejím životě.

Pravdou ale je, že minimálně ve střídání manželů byla o něco aktivnější, než je u žen běžné. Vdaná byla osmkrát a porodila čtyři děti. K oltáři došla nejen s Conradem Hiltonem, ale také s anglickým hercem Michaelem Wildingem, filmovým producentem Mikem Toddem, Eddiem Fischerem, s Richardem Burtonem dokonce dvakrát (v roce 1964 a 1975), s budoucím senátorem Johnem Warnerem a s Larrym Forenskym.

Slavná Bond girl Halle Berry upadla do kómatu. Pak lékaři odhalili cukrovku

Cukrovka se nevyhýbá ani slavným! Své o tom ví Halle Berry (55), která se o své nemoci dozvěděla až ve 22 letech. Do tohoto věku byla zdravá a ...

Smrt Mika Todda

Poměrně zajímavou kapitolou Lizina života je právě Mike Todd. Toho si vzala jen pár dní po rozvodu s Wildingem v Mexiku a o pár měsíců později se jim předčasně narodila dcera Elizabeth Frances. O rok později Mike zahynul při havárii svého soukromého letadla Lockheed L-18 Lodestar poblíž Nového Mexika. Elizabeth ztrátu manžela nesla tak těžce, že se někteří jeden čas důvodně obávali, že by si mohla vzít život.

Myšlenky na jeho smrt se snažila zahnat prací na filmu Kočka na rozpálené plechové střeše, k ničemu to ale nebylo. Pomohl jí až svědek z jejich svatby Eddie Fischer, který se stal o rok později jejím manželem. Elizabeth kvůli němu konvertovala k judaismu.

Mistryně citátů

Žena, ve které se vidělo mnoho dalších žen. Následovaly její vkus, slova i styl života. Její výroky byly pro některé mantrou. Pamatujete si alespoň na jeden? Tady je výběr několika z nich:

  • „Časem litujeme všech hříchů, jichž jsme se dopustili, i těch několika, jež jsme propásli.“
  • „Žena vždy učiní, co muž chce, požaduje-li muž, co si ona přeje.“
  • „Jsou jen dva druhy mužů – jedni mají peníze díky svým ženám, druzí mají ženy díky svým penězům.“
  • „Myslím, že dokonalé štěstí může poznat člověk jen tehdy, když poznal největší bolest.“
  • „Žena se musí zamilovat do dvou špatných mužů, aby konečně ocenila jednoho dobrého.“
  • „Kdo jsou vaši skuteční přátelé, zjistíte, až když kolem vás propukne skandál.“
  • „Vkus se tříbí věkem. Před čtyřiceti lety se mi stávalo, že jsem se vdala za muže, které bych dnes nepozvala ani na oběd.“
  • „Věřím v rozdíl mezi mužem a ženou. Ten rozdíl skutečně milujeme.“
  • „Každý den potřebujeme někomu říct, že ho máme rádi. Dotknout se ho. Poděkovat mu za to, že je. To je velmi důležité.“

Nestárnoucí seriál Čarodějky: Který herec měl diabetes 1. typu a kdo koho na place nenáviděl?

Kniha stínů, která se v seriálu objevuje, byla nakreslena pro účely natáčení ručně. Americký seriál, který nese v originálním znění název ...

Měla diabetes?

Povídá se o ní, že jí byl diagnostikován diabetes, tato informace se však nikdy nepotvrdila. Některé prameny hovoří o 1. typu. Taylor nechtěla být omezována ve svém životním stylu, život si uměla vychutnat plnými doušky. Otázkou je, zda by vědomě přiznala zdravotní omezení, a vystavila se tak dalšímu zájmu médií.

V roce 2009 Elizabeth Taylor veřejně popřela, že by cukrovku měla, spekulace to ale neukončilo.

Zdroj: Wikipedia, EconomicTimes, FDB

2231

Diskuze k článku