Pomohou hyacinty vyléčit zrak diabetiků?

Vědci tvrdí, že našli přírodní rostlinnou sloučeninu, která v sobě skrývá velký potenciál pro pro léčbu zraku diabetiků. Ve své studii se zaměřili na výzkum léčivých látek, které vylučují hyacintovité rostliny.

Pomohou hyacinty vyléčit zrak diabetiků?

Diabetická retinopatie patří k pozdním komplikacím diabetu, kdy v důsledku dlouhodobě špatné kompenzace dojde k poškození sítnice v zadní části oka. Postižení mívají problémy se zrakem a může u nich dojít i k oslepnutí.

Již dříve se podařilo prokázat, že látky, které produkují hyacintovité rostliny mají protizánětlivé a antioxidační účinky. Vědci na tuto skutečnost navázali dalším výzkumem, v rámci kterého uvedené sloučeniny izolovali a zjistili, že jsou schopné zastavit růst abnormálních krevních cév v oku, což může zvrátit diabetickou retinopatii. Dr. Sianne Schwikkardová, která se na výzkumu podílí, uvedla, že využití přírodních zdrojů přináší obrovský potenciál pro další léčbu zraku. Jak se tedy zdá, budoucí léčbu degenerativních zrakových onemocnění může příznivě ovlivnit síla přírody.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na