Pohyb v létě

Pohyb v létě

V létě je pohyb venku mnohem snazší – i samotné počasí láká k procházkám a výletům, a strávit odpoledne u vody k létu a prázdninám prostě patří. Provádět můžete prakticky všechny sportovní odvětví, jen je nutné věnovat zvýšenou pozornost třem podstatným věcem:

Slunce

– nezapomeňte se před sportováním namazat opalovacím krémem s odpovídajícím ochranným faktorem. Když náhodou zapomenete a dojde ke spálení pokožky, takže je zarudlá, velmi citlivá, svědí nebo dokonce pálí, ošetřete ji přípravky s panthenolem, který ji zklidní a urychlí hojení.

Hydratace

– během fyzické aktivity se potíte, a v létě se potu vylučuje díky teplu ještě více. Ztráta tekutin může být velmi rychlá a způsobit zhoršení koncentrace a koordinace, únavu nebo dokonce kolaps. Nezapomínejte dostatečně pít!

Svalové křeče

– pokud dojde k úbytku tekutin, sníží se i objem minerálů v těle a mohou vás postihnout křeče. Je tedy vhodné zařadit do svého nápojového režimu i minerální vody s hořčíkem, díky kterým předejdete vyčerpání a svalové únavě.

A co byste v létě mohli vyzkoušet?

Badminton

Možná máte badminton zařazen mezi sporty, při kterých jen stojíte a ten pomalu letící míček vám přistane rovnou na raketě. Tak to ale není. Je to velmi intenzivní sport, který výdejem energie předčí tenis a vyrovná se squashi. Ačkoliv vás po něm budou bolet hlavně unavené ruce, zatěžuje se při něm rovnoměrně celé tělo a skvěle zvýší vaši výkonnost.

Vodácké putování

Sjet řeku na lodích s partou kamarádů je úžasný zážitek a určitě se o něj nemusíte ochuzovat. Zacvičíte si, odpočinete si a ještě si užijete zábavu. Musíte se ale důkladně připravit a být si vědomi svého denního režimu a potřeb. Vyhnout byste se také měli divoké vodě, ve které hrozí větší nebezpečí převrhnutí lodi nebo nárazu do překážky a následného zranění.

Plážový volejbal

Jste-li náruživými hráči tohoto míčového sportu, v létě můžete ze sportovní haly nebo tělocvičny vyrazit ven. A nejen na venkovní hřiště, ale dokonce i na pláž. Procvičíte si přitom celé tělo, užijete si spoustu sluníčka a vaše nohy na netypickém, ne tak pevném povrchu zapojí zase o trochu jiné svaly.

179

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku