Po 23 letech od diagnózy dosáhl diabetik 2. typu stavu remise

U muže, který bojoval s obezitou po celý svůj dospělý život, došlo po 23 letech od stanovení diagnózy k remisi diabetu 2. typu díky tomu, že od základů změnil svůj životní styl.

Po 23 letech od diagnózy dosáhl diabetik 2. typu stavu remise

Minulý rok, když už David Williams dál nedokázal uspokojivě udržet svůj diabetes 2. typu pod kontrolou, mu obvodní lékař doporučil oceňovaný Low Carb Program, který se ve Velké Británii těší velké oblibě.

Low Carb Program mi v podstatě zachránil a velice zlepšil život. Obrovským způsobem a navždy změnil můj životní styl a postoj. Rozhodl jsem sdílet svůj příběh, protože doufám, že bude lidi inspirovat ke změně životního stylu,“ vysvětluje David.

Předtím, než se 65letý David rozhodl pro zmíněný program, byl na tom zdravotně špatně – v roce 2007 totiž podstoupil trojitý koronární bypass a musel mu být také voperován kardiostimulátor.

David, podle svých slov, vždy bojoval s nadváhou – když byl malý, jídlem zaháněl smutek či stres a v pubertě začal kouřit a necvičil.

„Po dvacítce jsem navíc začal hodně pít. V hospodě jsem sedával do noci a kupoval jsem si jídlo s sebou, které jsem pak spořádal u televize těsně předtím, než jsem šel spát. Jakožto buclatý přátelský typ jsem měl spoustu přátel, ale žádný vážný vztah se ženou, protože mě kvůli mému vzhledu lidé, včetně mě samotného, nebrali moc vážně,“ vzpomíná David.

Protože věděl, že se sebou musí něco dělat, v průběhu let postupně přestal jíst červené maso a ujíždět na sladkém. Také přestal pít alkohol a začal plavat.

Ale teprve až se zapsal na Low Carb Program, začal u sebe David pozorovat výrazná zlepšení. Poté, co se zúčastnil 12-týdenního tréninkového programu Low Carb Program 12 Week Bootcamp, mu byla klinicky diagnostikována remise diabetu 2. typu.

„Díky programu Low Carb, jsem vůbec poprvé úplně změnil svůj vzorec chování. Už nejsem „obézní“ a cítím, že je možné, aby ta změna u mě byla trvalá. Moje strava je velice různorodá. Jím hodně listové zeleniny, kuře, sýr, bobulovité ovoce, smetanu a ryby a moc mi to chutná. Naučil jsem se hodně omezit přísun sacharidů a opravdu to funguje. Takže jestli někde v mém předchozím nezdravém životním stylu vidíte podobnost s tím svým, naslouchejte prosím potřebám svého těla a starejte se o něj dřív než se u vás rozvine diabetes či budete potřebovat závažnou operaci nebo budete muset užívat hromadu léků a denně si píchat injekce. Bez sacharidů může být život mnohem bohatší a mnohem více naplňující! Tak to zkuste! Buďte k sobě i laskaví. Nebude to vždy lehké, po cestě vás čekají překážky a výkyvy, ale to není nic, co byste nezvládli!“

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jiřina
Jiřina
18.2.2021 11:28

Moc zajímavé. Také bych to chtěla zkusit! Mám cukrovku, ale více, než
dieta mi zvyšují cukr
emoce. A ty ovlivnit, je
ooříšek!🤔🤔🤔
.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x