Pandemie COVID-19 v Dánsku

Koronavirus zasáhl do životů lidí téměř po celém světě. V České republice zapříčinil řadu omezení a lidé si museli zvyknout na nošení roušek… K jakým opatřením však přistoupily vlády jiných zemí a byl všude dostatek inzulínu? Na to jsme se zeptali několika diabetiků 1. typu žijících v různých částech světa.

Pandemie COVID-19 v Dánsku

Nete Holm (27) pochází z dánské Kodaně, vystudovala mezinárodní obchod a pracuje jako provozní asistentka v jedné společnosti se zaměřením na renovace. Spolupracuje rovněž s dánským diabetickým sdružením.

Nete Holm

Nete, jaká opatření podnikla zambijská vláda, aby zamezila šíření nemoci COVID-19?

První případ nákazy se objevil 27. února a o dva týdny později došlo k úplnému zavření všech institucí včetně škol, restaurací, barů atd. Veřejná shromáždění nad 10 lidí byla zakázána, všichni museli dodržovat bezpečné odstupy a dezinfikovat si ruce. Nošení masek nebylo s výjimkou například nemocnic povinné.

Dotkla se nějak bezpečností omezení proti šíření COVID-19 místních diabetiků?

Ano, zejména co se týče pravidelných kontrol u diabetologa. Způsob návštěvy lékaře byl odlišný v závislosti na tom, jakou kliniku osoba s diabetem běžně navštěvovala. Některé nemocnice kontroly zcela zrušily, jiné je prováděly telefonicky či za pomoci videohovoru.

Byl u vás v Dánsku během pandemie dostatek inzulínu a dalších pomůcek pro diabetiky?

Mám to štěstí, že žiji v zemi, kde nikdy inzulín chybět nebude. Přesto lékárny omezily počet lahviček inzulínu na osobu, aby nedošlo ke zbytečnému skupování a hromadění léků v některých domácnostech.

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x