Pandemie COVID-19 napříč světem: LIBANON

Pandemie koronaviru a omezení s ní spojená se dotkla životů lidí po celém světě. Jak prožívali situaci obyvatelé s diabetem 1. typu v různých částech světa? Jaká opatření proti šíření nemoci se osvědčila u našich bližších sousedů a jaká naopak ve vzdálenějších zemích?

Pandemie COVID-19 napříč světem: LIBANON

Nassif el Kalaany

Nassif (25) pochází z Libanonu, vystudoval molekulární biologii a v současné době pracuje v oblasti farmakologie a bezpečnosti léčiv.

Nassife, jaká opatření podnikla vláda v Libanonu, aby zamezila šíření nemoci COVID- 19?

Došlo k omezení pohybu a testování jedinců, kteří vykazovali symptomy nemoci. Poté přišlo na řadu velké testování v rámci jednotlivých regionů. Bylo zavedeno povinné nošení roušek.

Dotkla se nějak bezpečností omezení proti šíření COVID-19 diabetiků v Libanonu?

V Libanonu panovala atmosféra strachu, a tak se hodně lidí bálo opustit svůj domov a dojít si k lékaři na pravidelnou prohlídku. Ovšem kdo chtěl, mohl být s lékaři v kontaktu.

Byl u vás v Libanonu během pandemie dostatek inzulínu a dalších pomůcek pro diabetiky?

Po uzavření hranic došlo k výraznému zpoždění dodávek léků. Navíc země měla již dříve ekonomické problémy, které krize prohloubila. Mnoho diabetiků si nemohlo dovolit koupit léky včetně inzulínu, protože v důsledku pandemie ztratili zaměstnání a s ním i nárok na zdravotní pojištění. Naštěstí zasáhly nevládní organizace a pomohly zajistit dostatek inzulínu pro všechny.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x