Ostuda na Oscarech a zdraví v ohrožení. Kvůli jaké nemoci si nechal Will Smith prozkoumat DNA?

Ostuda na Oscarech a zdraví v ohrožení. Kvůli jaké nemoci si nechal Will Smith prozkoumat DNA?
Will Smith je autorem jedné z nejproslulejších facek století! Zdroj: Shutterstock

Známý komik Chris Rock si letos na Oscarech udělal legraci z manželky Willa Smitha a dostal za to na pódiu přede všemi pořádnou facku. Scéna, která zastínila všechny nominované, obletěla celý svět. Dnes, po čtvrt roce, si Smith už zřejmě nemyslí, že to byl vhodný způsob, jak se zachovat, a měl se proto omluvit prostřednictvím videonahrávek. V řešení však bylo i jeho zdraví. Proč?

Will Smith si z letošních Oscarů sice odnesl sošku za hlavní roli ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek, ale také pořádnou ostudu, když moderátorovi vrazil přímo na pódiu facku. Důvod měl dobrý, komik Chris Rock si totiž vystřelil na účet jeho ženy Jady Pinkett Smith. Teď vyšel s videem, že jeho chování bylo nepřijatelné a až si Rock bude chtít promluvit, je mu k dispozici. Proč takový obrat?

Co dnes dělají hvězdy filmů Muzikál ze střední a Camp Rock? Hádejte, kdo z nich má diabetes!

Muzikál ze střední má úplně obyčejný a běžný námět. Prostředí americké střední školy, pár zapamatovatelných písniček a nenaplněnou lásku, kterou ...

Smith řekl, že během ceremoniálu měl vymeteno a vše bylo zastřené

Pravdou je, že Smithova reakce všudypřítomné šokovala. Při předávání jedné z cen komik zmínil, že se těší na pokračování filmu G. I. Jane. Jde o film z roku 1997, ve kterém hlavní hrdinka vstoupí do armády a ostříhá si vlasy. Narážka na manželčinu vyholenou hlavu ale herci vtipná nepřišla. Nemá ji totiž z vlastní vůle, ale protože trpí alopecií. S myšlenkou na urážku své ženy herec napochodoval na pódium a Chrisovi jednu vrazil. Celý sál utichl v němém úžasu, někteří se však domnívali, že jde o předem připravenou facku. Pravda byla ale jinde.

Hercova reakce nezůstala bez pořádné dohry. Nejen, že ještě v dubnu rezignoval na členství v Akademii filmového umění a věd, ale společnost mu také na dalších deset let zakázala účastnit se filmového ceremoniálu. Ten je pro herce jednou z nejdůležitějších akcí celého roku, na které mají šanci být viděni. Letos v červenci tak herec umístil na svůj YouTube kanál video, kde zodpověděl několik dotazů včetně toho, proč už se dříve neomluvil. „Měl jsem v té chvíli úplně vymeteno, všechno jako by bylo zastřené. Už jsem Chrise kontaktoval, ale odpověděl mi, že není připraven se mnou mluvit. A až bude, tak mě sám osloví,“ řekl Smith. Paradoxem je, že herec během tohoto kontroverzního večera získal Oscara za hlavní mužskou roli ve filmu Král Richard: Zrození šampionek.

Emoce, které Smitha ovládly v danou chvíli, se mu tak v budoucnu nevyplatily, byť jeho záměr byl šlechetný. Komik ale zatím nabídku na usmíření odmítl. Otázkou je, zda je to skutečně proto, že dostal facku v přímém přenosu, nebo z takové události čerpá pozornost, která je sice negativní reklamou, ale pořád reklamou.

Inspirativní podcasty o diabetu: Relax, edukace i pocit, že v tom člověk není sám

U nás se podcasty rozšířily během pandemie koronaviru, kdy přibylo nejvíce nových tvůrců. Dnes je tato forma sdělení atraktivní i pro firmy, a ...

Cukrovku máme v genech, řekl Smith

Celá Smithova rodina se nechala v Red Table Talk vyšetřit svou DNA. Podle doktora Marka Hymana, který zkoumal jejich genetickou výbavu, mají všichni geny, kvůli kterým je pravděpodobnější, že když budou jíst hodně škrobu a cukru, budou mít nadváhu a stanou se z nich diabetici. Celá rodina zůstala sedět jako opařená! Nikdo z nich to ani netušil. „To je velký problém, protože Afroameričané mají dvakrát vyšší pravděpodobnost, že dostanou cukrovku, čtyřikrát častěji selhání ledvin a je u nich třiapůlkrát vyšší pravděpodobnost, že podstoupí amputaci,“ začal a Smithova rodina byla v šoku. „To vás rozhodně ohrožuje.“

Ex The Fresh Prince

Will Smith je jedním z těch herců, kterého zná zkrátka každý. Dříve se schovával jako rapper pod pseudonymem The Fresh Prince, je několikanásobným držitelem ceny Grammy a prodal zhruba 20 milionů alb. V současnosti je jedním z nejvýdělečnějších herců a kariéru rappera spíš pověsil na hřebík. Život se mu začal měnit, když potkal Beniho Medinu, který přišel s myšlenkou seriálu založeného na Princově životě. Ten vznikl v roce 1990 a udržel se šest sezón. Will hrál sám sebe.

Od roku 1997 je jeho manželkou Jada Pinkett Smith, za kterou se šel tak šlechetně bít do přímého přenosu na Oscarech. Mají spolu dvě děti, syna Jadena Christophera Syre Smitha a dceru Willow Camilie Reign Smith. Z předchozího manželství má Will ještě syna Williarda „Treye“ Carolla Smitha III.

Zdroj: People, Wikipedia, Suggest

1249

Diskuze k článku