Oceněný fotoreportér Peters: “Diabetes je důstojný soupeř.”

Několikrát oceněný mezinárodní fotoreportér, fotograf a básník Bruce Andrew Peters je dalším příkladem toho, že diabetes vám nemusí zabránit ve splnění snů.

Oceněný fotoreportér Peters: “Diabetes je důstojný soupeř.”

Narodil se v květnu 1962, a přestože mu byl diabetes 1. typu diagnostikován v dětství, nikdy ho nezastavil. Vystudoval několik vysokých škol, které ho v kariéře vždy posunuly o kousek dál. Procestoval téměř celý svět, je také profesionálním potápěčem.

“Kdo přemýšlí nad tím, co sní, je pravděpodobně mnohem zdravější”

Mnoho lidí by si mohlo říct, že v kombinaci s diabetem je toto vše nemožné, ale Bruce říká, že je zdravý. Zná rizika spojená s diabetem, ale stará se o sebe, takže na něj nemá žádný negativní vliv. „S diabetem musíte žít! Kdo dvakrát přemýšlí nad tím, co a jak moc toho sní, je pravděpodobně mnohem zdravější než ten, kdo to nedělá,” vysvětluje Bruce.

Diabetes je pro něj hnacím motorem

Také se nechal slyšet, že “dobře kontrolovaný diabetes je vlastně zdravý životní styl!“ Je to sebekázeň, cvičení a vzdělávání, díky čemu je Bruse schopen dělat vše, co si umane. Diabetes je pro něj hnacím motorem, který ho nutí neustále překračovat všeobecně uznávané hranice. Vždy si přál být pilotem, ale věděl o zdravotním omezení. Proto zpočátku létal pouze s letadly, kde zdravotní omezení nevadilo. Později si uvědomil, že musí být stejně dobrý, jako lidé bez diabetu a dokázal nemožné. Získal zdravotní potvrzení a dnes je pilotem.

Každý den je bitva

„Existuje jedna věc, kterou bych chtěl říct nově diagnostikovaným diabetikům,” vzkazuje Bruce. “Ano diabetes je důstojným soupeřem a občas opravdu tvrdým oříškem. Každý den je bitva, kdy jste obrazně v boxerském ringu. Vždy dávejte pozor na překvapení, nikdy nemůžete ztratit svou ostražitost. Na druhou stranu jste v sedadle řidiče a máte hlavní slovo v tom, co se každý den bude dít. Jediným způsobem, jak získat představu o diabetu, je mluvit s jinými diabetiky. Jakmile tohle začnete dělat, bude váš přístup užitečný.“

 

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x