Obchody začnou prodávat designový glukometr od Apple

Obchody začnou prodávat designový glukometr od Apple

Společnost Apple se stále více zapojuje i do oblasti zdravotnictví. Její první produkt pro diabetiky je elegantní glukometr One Drop Chrome, který umí spolupracovat s telefony iPhone i hodinkami Apple Watch.

Podle nedávných informací by se měl glukometr One Drop začít každou chvíli prodávat ve vybraných kamenných pobočkách firmy Apple, tzv. Apple Storech. Očekávat od něj můžeme jak vysokou přesnost měření, detailní výstupy, a samozřejmě výjimečný vzhled, na jaký jsme u výrobků od Applu zvyklí. One Drop propojuje industriální chromovaný design s minimalistickým provedením a kvalitními materiály. Jeho součástí je kožené pouzdro. „Sdílíme stejnou designovou filozofii. Chceme, aby naše produkty a služby byly natolik hezké, že si je lidé skutečně oblíbí. V oblasti zdravotnictví totiž slovo ‚hezký‘ příliš často neslyšíte,“ vysvětluje Jeff Dachis, ředitel společnosti One Drop.

Automatická synchronizace

One Drop komunikuje s mobilní aplikací Zdraví na iPhonu nebo AppleWatch Series 4 přes Bluetooth. Naměřená data tedy ukazuje na displeji telefonu či hodinek a v aplikaci také uchovává naměřené údaje. Odesílání dat z glukometru do aplikace probíhá automaticky. Odtud je pak možné také generovat přehledy a statistiky a sdílet je s rodinou či lékaři. Přes e-shop se základní sada s glukometrem One Drop prodává v přepočtu za 2 800 Kč. Více informací najdete na onedrop.today.

Neomezený počet proužků

Velmi pohodlný způsob monitorování hladiny cukru v krvi nabízí služba One Drop Premium. Pořídíte-li si její předplatné, nebudete se již muset starat o neustále docházející testovací proužky do glukometru nebo lancety. Vše vám přiveze kurýr až do domu v neomezeném množství, včetně sady s glukometrem. Podmínkou pro získání neomezených zásob testovacích proužků však je, že se budete pravidelně měřit. Data se do centrály One Drop odesílají automaticky, takže vás tento systém navíc donutí k větší zodpovědnosti. Levné to však není. Služba vychází ročně na 10 227 korun. Předplatit si můžete i levnější balíčky One Drop Plus s 50 či 100 testovacími proužky měsíčně od 4 090 Kč ročně.

 

539

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku