Nový web pro diabetiky 1. typu oceníte před cestou do zahraničí.

Skupina diabetiků 1. typu z různých částí světa spojila své síly a vytvořila nové informační webové stránky T1 international.

Nový web pro diabetiky 1. typu oceníte před cestou do zahraničí.

Na stránkách najdete řadu zajímavých informací o celosvětových projektech týkajících se diabetu 1. typu, z nichž nejznámější je kampaň #insulin4all – tedy snaha zajistit inzulín všem potřebným.

Velmi zajímavým počinem je i tzv. Global Diabetes Map, která poskytuje klíčové informace o řadě zemí všem diabetikům, kteří do nich cestují. Dozvíte se například, co dělat, pokud vám dojde inzulín, pokud potřebujete navštívit lékaře, co všechno vám může lékař předepsat, kolik se platí v nemocnici atd. Do tohoto projektu se zapojilo mnoho dobrovolníků z řad diabetiků a proto jsou informace o řadě zemí podrobně zpracované a především volně dostupné. Mapu si můžete prohlédnout na tomto odkazu: www.t1international.com/map/

Skupinu diabetiků, kteří stránky založili, vede Elisabeth Pfiester, která pochází z USA a sama má diabetes 26 let. Cílem týmu je pak sdružovat osoby s diabetem 1. typu, prosazovat jejich práva, poskytovat jim cenné informace i podporu a hájit jejich zájmy.

 

 

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný