Nové diabetologické centrum v Praze na Budějovické

Nové diabetologické centrum v Praze na Budějovické

V Praze na Budějovické zahájila svou činnost nová multioborová klinika. Na jednom místě tak najdete oční kliniku, diabetologické centrum i urologickou kliniku, jejichž lékaři budou při léčbě pacientů vzájemně spolupracovat.

Mezioborová spolupráce mezi lékaři je v dnešní době velmi důležitá. Pro pacienty to znamená nejen kvalitnější léčebnou péči ale i zvýšení komfortu. Celková hodnota investice do přestavby zdravotnického zařízení na Budějovické, do technologií a dalšího vybavení dosáhla téměř 40 milionů korun. Nabízí se tedy otázka, zda je péče na nové klinice hrazena pojišťovnami. “Základní spektrum péče je hrazeno pojišťovnami. Všechna naše pracoviště mají smlouvu se zdravotními pojišťovnami a pacienti si tak platí jen tu část, která z veřejného zdravotního pojištění hrazena není,” uvedl Petr Kocian, majitel a generální ředitel sítě Neovize Group, která kliniky otevírá. Představme si je blíže.

Diabetologické centrum DiaVize

Typickým příkladem choroby vyžadující interdisciplinární přístup je právě cukrovka. Přítomnost diabetu znamená zvýšené riziko problémů souvisejících se srdcem a
cévami, velmi často se také objevuje postižení nohou nebo oční komplikace. „V DiaVizi se zaměřujeme hlavně na to, aby pacient pochopil podstatu svého onemocnění,“ vysvětluje Petr Kocian s tím, že v nejnovější z jeho klinik najdou klienti maximální komfort, neboť disponuje krásnými, novými a velkými prostorami: „DiaVize poskytuje svou péči jak diabetikům, tak i pacientům s endokrinologickými onemocněními a úzce spolupracuje s naším očním i urologickým pracovištěm.“ Právě diabetici totiž častěji než zdravá populace trpí urologickými obtížemi a také sexuálními problémy, jako je například porucha erekce. „Podporujeme diabetiky v jejich zápase s nemocí zajištěním nejmodernějších medicínských postupů a metod, provázanou organizací služeb s cílem co největšího pohodlí pro pacienta a s důrazem na aktivním zapojení diabetiků do péče o sebe sama cestou porozumění jejich nemoci,“ říká MUDr. Marta Klementová, vedoucí lékařka diabetologického centra DiaVize.

Oční klinika NeoVize

Katarakta netrápí jen diabetiky. Je jednou z nejčastějších očních diagnóz zvláště u lidí po šedesátce. „Na klinice disponujeme nitroočními čočkami pro prakticky všechny pacienty s kataraktou, byť některé čočky se musejí speciálně objednávat nebo dokonce vyrábět na míru,“ říká Lucie Valešová, primářka oční kliniky.  Vedle šedého zákalu se na oční klinice NeoVize zaměřují i na laserové operace dioptrických vad, operace sítnice, keratokonu nebo dokonce i operace očních víček. Všechno přístrojové vybavení je zcela srovnatelné s obdobnými předními pracovišti ve světě.

UrokliniKum – odborně a diskrétně

UroKlinikum se zabývá komplexní péčí o urologické zdraví mužů i žen. Kromě běžných urologických vyšetření provádí toto pracoviště i menší operační zákroky. V případě slabšího pohlaví se často jedná o řešení infekce močových cest a zánětů močového měchýře, které se objevují opakovaně a výrazně tak komplikují život. „Snažíme se, aby pacienti nepociťovali při vyšetření a zákrocích žádné nepříjemné pocity,“ uvědomuje si choulostivost urologických procedur Petr Kocian. Proto klinika využívá speciální
inhalační anestezii, která tlumí nepříjemné pocity i bolest a přitom pacient může hned po zákroku odejít bez následků domů. Ostych, obavy, někdy i strach brání ve včasném řešení urologických problémů také mužům. „V rozvinutých zemích je pravidlem, že muži po padesátce mají svého urologa, kterého pravidelně navštěvují. Urolog provede vyšetření a odebere pacientovi krev na zjištění hladiny prostatického specifického antigenu”, vysvětluje MUDr. Josef Stolz, primář UroKlinikum a na závěr dodává: „Na základě nálezů je možno stanovit riziko přítomnosti rakoviny prostaty i jejího vzniku v budoucnu. V případě urologických obtíží je třeba je nepodceňovat a včas vyhledat specializované urologické vyšetření. Urologické vyšetření doporučujeme všem mužům starším padesáti let, kteří mají zájem o svůj zdravotní stav.“ V ambulanci kliniky pracují specialisté v oblasti diagnostiky i léčby urologických nádorů, ale i nenádorových urologických onemocnění, problémů týkajících se sexuálního zdraví nebo andropauzy, kteří mužům diskrétně a fundovaně poradí.

1234

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku