Nová mobilní aplikace pomáhá ženám s těhotenskou cukrovkou

Nová průkopnická aplikace pro chytré telefony úspěšně pomáhá ženám v Anglii, u kterých se rozvinul gestační diabetes, aby zvládaly svůj stav mnohem lépe.

Nová mobilní aplikace pomáhá ženám s těhotenskou cukrovkou

Takzvaný Systém GDm-Health byl již otestován 2 000 ženami s těhotenskou cukrovkou a bylo zjištěno, že došlo k výraznému zlepšení jejich hladiny glukózy v krvi, což omezilo nutnost častého vyšetření lékařem v nemocnici o 25%.

Aplikace umožňuje konzultace online

Aplikace byla vyvinuta ve spolupráci s výzkumnými pracovníky Oxford Academic Health Science Network a Ústavem biomedicínského inženýrství na Oxfordské univerzitě, kterou podporuje oxfordské výzkumné centrum biomedicíny. Běžná léčba žen s gestačním diabetem se skládala z povinnosti vést papírový deník, kam ženy zapisovaly hladinu cukru v krvi, a z nutnosti navštěvovat lékaře každých čtrnáct dní v rámci konzultací, což připadalo všem zúčastněným poněkud zdlouhavé. Tato aplikace ovšem umožňuje ženám neustále sledovat svůj pokrok a komunikovat s lékařským týmem online. Jejich zdravotní data jsou stažena z bezdrátového měřicího přístroje a jsou bezpečně nahrávána na server, odkud může lékařský tým získat všechny potřebné údaje.

Tato aplikace již získala v roce 2014 cenu za nejlepší digitální iniciativu v rámci ocenění Kvalita v péči o diabetes a v roce 2017 ocenění za systém umožňující lepší spolupráci mezi lékařem a pacientem.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x