Oblíbená aplikace mySugr je nově v češtině. Ke stažení zdarma.

Společnost Roche uvedla na český trh novou mobilní aplikaci mySugr, určenou pro pacienty s diabetem. Jedná se o jednu z celosvětově nejoblíbenějších aplikací pro sledování a kontrolu diabetu. Tuto aplikaci vytvořili sami diabetici, je proto šitá na míru přáním i potřebám všech, kteří s tímto onemocněním žijí.

Oblíbená aplikace mySugr je nově v češtině. Ke stažení zdarma.

Aplikace nabízí mnoho interaktivních funkcí, např.:

  • Intuitivní elektronický deníček, kam lze ukládat zdravotní data, přijaté sacharidy, fotografie jídel i vlastní pocity a stavy.
  • Přehledné grafy, které dokáží vyhodnotit kompenzaci diabetu z krátkodobého i delšího pohledu a pomohou optimálnímu nastavení další léčby.
  • Zábavné motivační výzvy motivují uživatele k častějšímu měření glykémie, počítání sacharidů nebo k větší fyzické aktivitě.
  • Bolusový poradce podle aktuální glykémie a množství sacharidů dokáže spočítat správnou dávku inzulínu.
  • Celkové reporty za různě dlouhá období lze jednoduše vytvořit, vytisknout nebo poslat svému lékaři e-mailem nebo SMS zprávou ke konzultaci.
  • Unikátní funkcí je výpočet přibližné hodnoty glykovaného hemoglobinu (HbA1c) při dostatečné frekvenci a délce měření glykémie.
  • Sdílení dat ocení zejména rodiče, kteří pak mohou ve svém mobilu sledovat vše, co do své aplikace mySugr vkládají jejich děti.

Data z glukometru v mobilu

„Při spojení aplikace s glukometrem se přes bluetooth automaticky zasílají hodnoty naměřené glykémie. Diabetik pak může mít veškeré zdravotní informace k dispozici přímo ve svém mobilu.
Aktuálně lze aplikaci propojit s glukometrem Accu-Chek Instant, který je v ČR dostupný a plně hrazený ze zdravotního pojištění. Při spojení s tímto glukometrem se aktivuje rozšířená verze se
všemi funkcemi zdarma,“ vysvětlila Jana Šafářová ze společnosti Roche.

Nahradí dálkový ovladač k pumpě

Již brzy bude možné v aplikaci sledovat i data z kontinuálních monitorů glykémie (Dexcom, Eversense) a z inzulínových pump značky Accu-Chek. Inzulínové pumpy ale nebudou do aplikace posílat data jen jednosměrně, v aplikaci bude možné podávat bolus, upravovat dávkování inzulínu atd. Aplikace mySugr tak do budoucna nahradí dálkový ovládač a bude schopná inzulínovou pumpu plnohodnotně ovládat. Více informací: www.accu-chek.cz

O společnosti mySugr

Společnost mySugr vznikla v roce 2012 jako start-up v Rakousku a v současnosti má po celém světě více než 1,7 milionu registrovaných uživatelů. Každým dnem pak přibývá cca tisíc nových registrací. Od začátku června tohoto roku se ke spokojeným uživatelům mohou přidat i diabetici v České republice. Aplikace je nyní v češtině a zdarma ke stažení pro uživatele operačních systémů Android i iOS.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x