Nick Jonas: Ve 13 letech mu diagnostikovali cukrovku, přesto to nikdy nevzdal

Nick Jonas: Ve 13 letech mu diagnostikovali cukrovku, přesto to nikdy nevzdal
Nick je členem populární kapely Jonas Brothers Zdroj: Shutterstock

Nick Jonas, člen populární chlapecké kapely, se s cukrovkou I. typu potýká už od 13 let. Ve chvíli, kdy se diagnózu dozvěděl, pomyslel si, že jeho slibně rozvíjející se kariéra končí. Každodenní starosti s nemocí ho ale nezastavily. Dobyl pódia a jeho písničky zná snad každý! Jak se stát i s cukrovkou jedním z nejpopulárnějších zpěváků světa?

Nejmladší člen Jonas Brothers musí čelit každodenní rutině diabetika. Dbá hlavně na svou stravu a pohyb. „Bylo mi 13 let, hrál jsem představení se svými bratry. A věděl jsem, že něco není v pořádku. Šel jsem za rodiči a řekl jim, že musím k doktorovi. Po prostudování mých příznaků mě můj dětský lékař informoval, že mám cukrovku I. typu. Všechny příznaky tomu napovídaly. Byl jsem zničený, vyděšený. Znamenalo to, že můj sen o turné po světě a hraní naší hudby bude muset skončit?“ řekl Nick na své 16. výročí života s cukrovkou.

Slabost pro modelky nezapře

Nick Jonas je ženatý s bollywoodskou herečkou a Miss World 2000, Indkou Priyankou Chopra, která je o 10 let starší než Nick. Vzali se po sedmiměsíční známosti v Indii, svatba trvala tři dny a Priyanka oficiálně přijala jeho příjmení. Pro missky má Nick zřejmě slabost. Už před Priyankou chodil s Miss Universe Olivií Culpo. Mezi jeho další dávné partnerky patří například Miley Cyrus, Delta Goodrem nebo Selena Gomez. Ta je však více než s Nickem stále spojována s Justinem Bieberem. Fanoušci čekají na to, až Justin opustí Hailey a budou spolu se Selenou žít šťastně až do smrti. Ale to jsme odbočili. Zpět k Nickovi. Tento populární muzikant má slabost nejen pro missky, ale i pro starší ženy. Jen pro zajímavost – v roce 2015 randil dokonce se známou herečkou Kate Hudson, s kterou je dělí celých čtrnáct let.

Cesta zpěvačky Adele s cukrovkou na vrchol: Co jí pomohlo zázračně zhubnout?

Nejste jediní, kteří se každý den potýkají s úskalími, jež s sebou cukrovka přináší! Ani majitelce famózního hlasu a držitelce mnoha cen Grammy ...

Když se Nick dozvěděl o svém onemocnění, zaměřil se především na svůj jídelníček. „Žiju docela nízkosacharidový život, poprvé to bylo strašidelné,“ řekl. Potřebnou zodpovědnost, která je při tomto onemocnění naprosto klíčová, tak musel nějaký čas zpěvák sbírat.

Nickovy začátky s diabetem

Nick přiznal, že než mu diagnostikovali cukrovku, ignoroval varování svého těla a byl ve velmi špatném zdravotním stavu. „Zhubl jsem asi 20 kilo za 2 týdny. Nemohl jsem pít dost vody, neustále jsem chodil na záchod a byl jsem velmi podrážděný, což je příznak vysoké hladiny cukru v krvi,“ řekl pro Healthline. Strávil několik dní v nemocnici a až doma se musel s cukrovkou skutečně sžít. Přiznat si, že se mu mění život, bylo složité. 

„Vždy jsem byl velmi odhodlaný a zapálený pro práci, kterou dělám. Byla to děsivá realita, které jsem musel čelit, ale ne něco, čemu bych dovolil byť jen na vteřinu, aby mě to zpomalilo,“ řekl. Nick se léčí s diabetem I. typu k roku 2022 celých 17 let (v září se stane již třicátníkem) a za tu dobu zaznamenal významný technologický pokrok týkající se léčby cukrovky (senzory, inzulinové pumpy apod.). A ve své práci to ohromně kvituje, je tedy vděčný za neustálou snahu a práci vědeckých pracovníků. 

Zpěvák se v posledních letech spojil také s iniciativou The Globe Movement for Time in Range, která si klade za cíl pomoci diabetikům pochopit, že si zaslouží adekvátní péči a dává jim naději, že svůj stav mohou zvládnout. Při cukrovce hraje zásadní roli také čas, jak rychle pacienti svůj stav řeší. Náznaky těla není radno podceňovat.

V lednu 2022 vyšlo najevo, že se Nick a Priyanka stali rodiči. Dceru jim odnosila náhradní matka.

Nickova manželka a vazby na „pobuřující“ britskou vévodkyni Meghan

Blízkou přítelkyní Nickovy manželky Priyanky je vévodkyně Meghan, která stojí za jedním z největších skandálů v britské historii, když si v show Oprah Winfrey pustila pusu na špacír. Pomluvila vévodkyni Kate a označila britskou rodinu za rasistickou. Meghan v rozhovoru také přiznala sebevražedné myšlenky (až nápadně podobné princezně Dianě) a zkritizovala monarchii jako celek. Pořad se tehdy těšil vysoké sledovanosti, byť celý rozhovor byl označen za kontroverzní. Předpokládá se, že právě tento zasadil poslední klín mezi Meghan a Harryho a královnu. Po svém částečném rozchodu s britskou rodinou se Sussexové usídlili na Vancouver Island, v kanadské provincii Britské Kolumbie. Návrat do Británie neplánují.

Zdroj: Healthline, Wikipedia, Indianaexpress, Idnes

355