Neodkládejte vyšetření chodidel kvůli koronaviru

Britští lékaři upozorňují na to, aby lidé s diabetem ani v průběhu pandemie COVID-19 nezapomínali na důkladnou péči o svá chodidla: "Lidé by se určitě neměli bát zajít na odborné vyšetření v případě, že se u nich projeví jakékoliv problémy. Zejména proto, aby nedošlo k zanedbání péče, které by mohlo přinést zbytečné zdravotní komplikace."

Neodkládejte vyšetření chodidel kvůli koronaviru

Mezi komplikace diabetu patří i diabetická neuropatie, jejíž první příznaky se mohou projevit právě na nohou a chodidlech. Jedná se o pocit mravenčení, ztrátu citlivosti, tupou bolest, nehojící se rány nebo vředy, nebo křeče během odpočinku i chůze. V těchto případech je důležité vyhledat odbornou lékařskou pomoc.

Dan Howarth, vedoucí oddělení péče o diabetes ve Velké Británii, uvedl: „Víme, že lidé s diabetem mohou cítit obavy spojené s pandemií COVID-19, neměli by ovšem ignorovat jakékoliv problémy týkající se nohou, ale ani další zdravotní komplikace.“

Nejen v době koronavirové proto denně kontrolujte stav svých chodidel a noste kvalitní a vhodnou obuv. Více o péči o nohy při diabetu najdete v tomto článku.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný