Nejrychlejší nadhazovač: za jeho cukrovku prý může stres

Ač velká sportovní hvězda, tak v našich končinách ho zná jen málokdo. Je to dáno tím, že Wasim Akram je hráčem kriketu, který v českých luzích a hájích není zrovna populárním sportem.

Nejrychlejší nadhazovač: za jeho cukrovku prý může stres

Wasim Akram se narodil 3. června 1966 v téměř šestimilionovém Lahore (česky v Láhauru), ve druhém největším městě Pákistánu. Dostalo se mu dobrého vzdělání, ale osud a hlavně jeho schopnosti ho nasměrovaly ke sportovní kariéře. Už na základní škole začal se svou budoucí dlouholetou obživou – kriketem. A brzy patřil mezi nejlepší nejen ve své zemi, ale také na světě. Je považován za jednoho z nejlepších a hlavně nejrychlejších nadhazovačů v historii kriketu. Jeho další nespornou předností byl fakt, že házel levou rukou. Na jeho kontě je celá řada individuálních rekordů a jako hráč byl v roce 2009 uveden do Mezinárodní kriketové síně slávy.

Hned dvě rány osudu za sebou

Se svými syny z prvního manželství.

V roce 1995 se Akram oženil. Už tehdy byl dost slavný a jeho sňatek s krásnou Humou byl v kriketovém světě velkou událostí. Měli spolu dva syny, Tahmoor se narodil v roce 1996 a mladší Akbar o čtyři roky později. Tím ale rodinné štěstí skončilo. Huma vážně onemocněla a v říjnu 2009 v v nemocnici v indickém Čennaj zemřela na selhání hned několika životně důležitých orgánů. V té době byl nemocný už také Wasim. V jeho třiceti letech mu byl diagnostikován diabetes. Byl aktivní a do té doby absolutně zdravý sportovec a ani v rodinná anamnéza nic nenasvědčovala, proto bylo Aramovo překvapení z nástupu nemoci o to větší. Lékaři se domnívají, že spouštěčem diabetu byl v jeho případě stres, který byl v té době v jeho životě na denním pořádku. Ale jako člověk navyklý čelit výzvám, se Akram statečně postavil i této a brzy se začal zapojovat do různých kampaní zvyšujících podvědomí o diabetu.

Akram se svoji druhou ženou Shanierou Thompson a dcerkou.

Každá pohádka má mít šťastný konec a nejinak tomu je i v případě jednoho z nejlepších nadhazovačů kriketové historie. Při jedné ze svých cest se sportem poznal v roce 2011 v Melbourne Shanieru Thompson. S touto Australankou se pak 7. července 2013 oženil ve svém pákistánském rodišti a těší se na novou šťastnou etapu svého života.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x