Na dovolené bez zavazadel i glukometru

Sedmapadesátiletá diabetička zůstala dva týdny v zahraničí bez možnosti měřit si cukr v krvi, protože letecká společnost ztratila její zavazadla.

Na dovolené bez zavazadel i glukometru

Britka Cheryl Wallen žijící v Bristolu letěla vloni na podzim do Gambie navštívit svou rodinu a přátele. Využila přitom služby španělské nízkonákladové letecké společnosti Vueling. Když však vystoupila na letišti v Banjulu, zjistila, že její zavazadla se ztratila.

Takovou dovolenou si nepředstavovala

Cheryl Wallen zůstala nakonec dva týdny bez svého glukometru a marně se snažila z Gambie zkontaktovat personál letecké společnosti. Nové informace zjišťovala alespoň přes svého syna, který zůstal v Anglii a v celé věci se také angažoval. Ve chvíli, kdy letecká společnost zavazadla s glukometrem a proužky našla, se však již paní Wallen chystala na cestu zpět a nemělo smysl posílat zavazadla za ní. Byly proto vráceny zpět do Anglie.
Paní Wallenová, která pracuje jako pečovatelka a pomocná zdravotní sestra, si tuto událost nenechala pro sebe a zveřejnila ji. Nesdělila však, jaký typ diabetu má. Podala také stížnost na leteckou společnost Vueling, ale prozatím se žádné odpovědi nedočkala.

Může se to stát každému

Tuto událost můžeme brát jako varování a při cestování letadlem vždy počítat s tím, že naše zavazadla se mohou nedopatřením vydat úplně jinam, než my. Léky a zdravotní pomůcky, bez kterých se neobejdete, si proto raději balte do příručního zavazadla a berte si je s sebou na palubu letadla. Pokud se vám stane, že zůstanete v zahraničí bez léků nebo životně důležitých zdravotních pomůcek, obraťte se na nejbližší lékárnu, případně můžete využít českou aplikaci pro chytré telefony DROZD, která nabízí rady a postupy pro řešení mimořádných situací. Najdete v ní i linku pro řešení nouzových záležitostí občanů ČR, dostupnou 24 hodin denně.

Zdroj: diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x