Na Barometr zdraví ve Varech dorazily stovky lidí

Máme za sebou další ročník již tradičního festivalu Barometr zdraví v Karlových Varech. Tentokrát se konal v obchodním centru Varyáda, a to v sobotu 21. září. Trpělivé zdravotní sestřičky z karlovarské nemocnice zvládly během několika hodin více než 300 měření cukru a cholesterolu v krvi.

Na Barometr zdraví ve Varech dorazily stovky lidí

Nezastavily se ani nutriční terapeutky, které zvážili kolem 200 zájemců a probrali s nimi vhodný jídelníček. Zdravotní sestry z transfúzní stanice zjišťovaly krevní skupinu a předávali informace o možnostech dárcovství krve. Velký zájem byl i o stánek věnovaný první pomoci, zejména resuscitaci, kde bylo možné vyzkoušet si i defibrilátoru v akci. U dentálních hygienistech bylo také stále plno a o samovyšetření prsu jevili zájem nejenom ženy. Na všetečné otázky přítomných odpovídaly zástupkyně Státního zdravotního ústavu i odborníci na cukrovku a další civilizační onemocnění.
Na festivalu byl zastoupen i pohyb. Postarali se o to sportovci z klubu Triatlet Karovy Vary a cvičitelky ze Sportstudia Prima. Třešničkou na dortu byla autogramiáda Miloše Škorpila. A jako bonus si mohl každý vyzkoušet zvládnutí pohybu na speciální vibrační plošině Homebalance, která se využívá při rehabilitaci, například u osob s nestabilní rovnováhou. Kdo chtěl, mohl i podpořit novorozenecké oddělení karlovarské nemocnice. Díky špičkové spolupráci spoluorganizátorů se tento ročník opravdu vydařil. Děkujeme všem partnerům za podporu!

Ing. at Mgr. Edita Šimáčková

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x