Můj příběh: Zamilovala jsem se do diabetika. Důvod, proč spolu nemůžeme být, je absurdní

Můj příběh: Zamilovala jsem se do diabetika. Důvod, proč spolu nemůžeme být, je absurdní
Ani láska nemůže vydržet všechno... Zdroj: Pexels

Vždy jsem toužila potkat svou pravou lásku, se kterou zažiju vše, o čem se píše v knihách. Adam takový byl. Na jednu stranu jednoduchý tak, že se v něm dalo číst, na druhou to byla mimořádná osobnost, se kterou jste se mohli bavit o čemkoliv. Měl cukrovku a pro mě bylo fascinující poslouchat, jak ho to v životě nikdy nezastavilo. Až do chvíle, než přišla řeč na společnou budoucnost.

Naše láska byla jako z pohádky. Cestovali jsme, pořídili si první byt na krásném místě za Prahou… Mohlo to být ještě lepší? Pochopitelně ano. Jako takřka každá žena jsem toužila po svatbě a dětech. A možná tam přišel ten kámen úrazu, který jsme ani nemohli překonat.

Cukrovka dítěte nám obrátila život naruby. Člověk nemá čas hroutit se, říká otec

Diagnóza chronického onemocnění u dítěte nemá vliv jen na malého pacienta, ale na celou jeho rodinu. Rodiče se potýkají s pochybnostmi o sobě ...

Byl to rozený vypravěč

Adam měl asi od osmnácti let cukrovku, o které velmi rád mluvil. Když se totiž přenesl přes počáteční šok, bavilo ho objevovat ta tajná zákoutí života s diabetem, hledat neobvyklé kombinace jídel nebo jen znát své limity, když se chtěl jít bavit se svými přáteli.

Život s ním nebyl obyčejný a já jsem si přála být po jeho boku celý život. Když jsem s ním ale začala mluvit o dětech, překvapil mě svým radikálním názorem. Žádné nechce, je přesvědčený, že by jim předal diabetes. Tolikrát jsem opakovala, že to není automatické. Nepomohlo to.

Stanovení diagnózy diabetu 2. typu z hlasu? Umělá inteligence to zvládne za 10 sekund

Diabetes se stává novou světovou pandemií. Dle údajů International Diabetes Federation z roku 2021 žije na celém světě 537 milionů dospělých ...

Dala jsem tomu ještě šanci

A tak jsem další rok přemýšlela, jestli obětuju své sny pro život s Adamem, který byl naprosto báječný, stejně jako každá další chvíle, kterou jsme spolu strávili. Často jsem se na děti snažila přivést řeč, ale on byl striktní, zkrátka se o tom vůbec nehodlal bavit.

Vzdala jsem to. Ne proto, že má cukrovku. Ale protože já jsem byla ochotná svůj život strávit s ním, a on to tak neměl. Bůh ví, kde získal své přesvědčení, že jako diabetik se nemůže stát otcem. Dodnes mě mrzí, že nám to nevyšlo. Tolik mi chybí.

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Ester

3370

Diskuze k článku