Můj příběh: “V těhotenství jsem si doma zapomněla glukometr. Stálo mě to manželství.”

Můj příběh: “V těhotenství jsem si doma zapomněla glukometr. Stálo mě to manželství.”
Nikdy bych nevěřila, že na dceru zůstanu sama Zdroj: Freepik

Klára věřila, že má vedle sebe muže na celý život. Když ale po několika letech snahy otěhotněla, přišla další komplikace. Gestační diabetes mladou maminku nesmírně vyděsil, protože do té doby věřila, že by se od ní mohli všichni zdravý životní styl učit. To ale ještě nevěděla, že si nejspíš brzy řekne, že nic v životě zkrátka není náhoda.

Když ani podruhé při vyšetření po vypití roztoku nedošlo na test na těhotenskou cukrovku a měla jsem to nadále řešit s mým gynekologem, věděla jsem, že je něco špatně. Ten mě odeslal na diabetologii, tam jsem dostala glukometr, všechny propriety a měla jsem si zavolat. Pravdou je, že už jsem se tam potom ani nedostala. Ale to už je jiný příběh, a není podstatný. Předčasný porod měl totiž své opodstatnění.

Chcete se zbavit tukových zásob? Diabetikům 2. typu může pomoci pití šťávy z červené řepy

Výzkumy prováděné na zvířatech v minulosti ukázaly, že vysoké množství dusičnanů v těle dokáže přeměnit bílé tukové buňky na hnědé, které se ...

Vše se zdálo ideální

Michal byl báječný manžel, opravdu. Pozorný, galantní. Dokázal rodinu zajistit, nikdy si nestěžoval, že je unavený a choval se ke mně jako ke královně. To jsem ještě nevěděla, že v jeho životě nejsem jediná. Během těhotenství mi byl velkou oporou. Když jsem jednou vyrazila se svou kamarádkou Alicí na čaj a něco dobrého, došlo mi, že jsem si doma zapomněla glukometr.

Abyste pochopili, já brala těhotenskou cukrovku opravdu vážně, měřila jsem si hodnoty svědomitě a po porodu jsem byla připravená udělat vše pro to, aby se tohle už nikdy neopakovalo. Byla jsem takový šprt, ale to už na základní škole.

Nápoje slazené cukrem představují pro diabetiky 2. typu vyšší riziko předčasného úmrtí, tvrdí studie

Nápoje slazené cukrem dnes najdeme všude kolem nás – staly se běžnou součástí životů lidí všech věkových skupin. Přidané cukry však mohou kromě ...

Nikdy bych to nezjistila, kdybych neměla cukrovku

Alici jsem řekla, že si jen odběhnu a hned se vrátím. Byly jsme na obědě dvě zastávky od našeho domu, v Praze je člověk všude za pár minut. Doběhla jsem domů – a už u dveří vidím, že jsem nezamkla. Asi těhotenský mozek, smála jsem se sama sobě. Jenže v ložnici mě čekalo úplně jiné překvapení.

Můj milovaný manžel si zřejmě odskočil z obědové pauzy se svou sekretářkou. Tak proto mi posílal peníze, ať si po obědě zajdu koupit ještě něco hezkého na sebe. Další tři měsíce jsem řešila, jestli od něj odejít. Nakonec jsem to udělala a dnes – o dva roky později – žijeme s dcerou samy. Dnes si říkám, že kdybych neměla těhotenskou cukrovku, nikdy bych nezjistila, co je zač. Teď už má dokonce novou manželku. Ano, vzal si svou sekretářku. A minule jsem ho náhodou potkala v Berouně na romantickém obědě se ženou, která jeho manželka rozhodně nebyla. Díky cukrovce nežiju život s klapkami na očích. Jak se říká – všechno zlé je pro něco dobré.

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Klárou

377419

Diskuze k článku