-- reklama --

Můj příběh: Stydím se za cukrovku, a tak se na oslavách nevyhýbám sladkostem ani alkoholu

Můj příběh: Stydím se za cukrovku, a tak se na oslavách nevyhýbám sladkostem ani alkoholu
Pro diabetiky může být těžké přiznat ve společnosti, že si nemohou dát skleničku Zdroj: Freepik

Moje žena už mi vyhrožuje, že to všem řekne. Každou chvíli se kvůli tomu hádáme, říká pan Pavel (51). Vyčítá mi, že na rodinných sešlostech nedržím dietu a klidně si dám kus dortu, svíčkovou s knedlíkem nebo tvrdý alkohol. Vím, že mi to, když jsem diabetik, škodí. Jenže já se za cukrovku stydím a nedokážu to příbuzným přiznat. Připadal bych si jako méněcenný, kdybych si s chlapy z rodiny nemohl dát na oslavě narozenin pár skleniček whisky.

Doma dietu dodržuji, ono to ani jinak nejde. Kde nemám silnou vůli já, má ji moje žena. Přizpůsobila se mému diabetu a vaří doma dietně. Prý aspoň na stará kolena neztloustne.

Alkohol tekl proudem

Abyste rozuměli, nejsem nijak zvlášť nezodpovědný. A nevadí mi jíst dietní jídla. Zeleninu mám vlastně rád, taky máme na zahradě skleník a spoustu si toho vypěstujeme. A nejsem ani žádný alkoholik. Jenže, znáte to. K oslavám to pití tak nějak patří. A nejen alkohol. Na nedávné oslavě padesátin mého švagra se to pěkně rozjelo. Švára je docela v balíku, takže na oslavu sezval asi 50 lidí. Celá trachtace se konala v jednom malém penzionku, který si Milan pronajal celý jen pro nás. On vždycky říkal, že člověk si musí život užít, protože neví, jestli ho zítra nepřejede autobus. A ta oslava byla vážně ve velkém stylu. Kam se na to hrabe kdejaká svatba.

Přerušovaný půst je pro osoby s cukrovkou II. typu bezpečný a účinný, říká nová studie

Půst jako takový není ve stravování člověka  pražádnou novinkou. Naši pravěcí předci neměli za rohem supermarket  ani večerku, a tak se v dobách ...

Po oslavě na mne křičela jako na malého kluka

Po obědě, který byl všechno jen ne dietní, se to pořádně rozjelo a alkohol tekl proudem. My jsme domů odjížděli v deset večer, manželka za volantem zlověstně mlčela a já tušil, že bude zle. Ale takovou „Itálii“ jsem nečekal. Jen co se za námi zavřely dveře domu, bouchly jí saze. Půl hodiny na mě křičela, že jsem nezodpovědný fracek, že mě má plné zuby a že se se mnou rozvede. Jak jsem byl pod vlivem alkoholu, řekl jsem jí taky pár ne zrovna hezkých věcí.

Rodinné prokletí: Hugo Haas jako jeden z mála přežil. Jeho syn zemřel ve třiceti, zcela zbytečně

Hugo Haas se narodil do rodiny židovského majitele obchodu s obuví. Umělecké nadání však Hugo podědil nejspíš z matčiny větve. Strýc z matčiny ...

Ona cukrovku nemá, tak to nechápe

Je to už pár týdnů a pořád máme tichou domácnost. Ale jestli si myslí, že já ustoupím první a budu se kát, nebo co si to vlastně představuje, tak se plete. Ona je zdravá, tak jí to nedochází. Vůbec nechápe, jak je těžké přiznat, že člověk není v pořádku, že nesmí to a tamto… Navíc, člověk přece musí trochu „žít“, ne? Jak bych si mezi chlapy připadal, kdybych si s nimi nemohl dát ani toho panáka?

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavním aktérem Pavlem

Foto: Freepik.com

4559

Diskuze k článku