Můj příběh: „S cukrovkou mi pomohl mámin bývalý. Pak jsme se potkali znovu a já se zamilovala.“

Můj příběh: „S cukrovkou mi pomohl mámin bývalý. Pak jsme se potkali znovu a já se zamilovala.“
Láska si někdy nevybírá... Když však city protějšek neopětuje, může to být mrzuté. Karolína o tom ví své. Zdroj: Shutterstock

Když Karolíně diagnostikovali cukrovku, měla největší oporu v matčině příteli. Vztah ale nevydržel a Karel zmizel i z jejího života. Po letech ho znovu potkala a zamilovala se. U matky se setkala s pochopením, avšak problém vyvstal úplně někde jinde. Jak Karel zareagoval?

Cukrovku mám od svých čtrnácti let. Byla jsem tehdy mladá, objevovala svoje tělo a čekaly mě první lásky. Moje máma byla v úplně jiném životním stádiu, randila o sto šest a do oka jí padl Karel, fešák, který hýřil vtipnými historkami, doma zásadně chodil v bílém tílku a miloval deskové hry. Do toho dokázal zachovat vždycky chladnou hlavu a uměl podpořit, když jsem měla těžké chvíle s mou novou „kamarádkou“ cukrovkou.

Můj příběh: „Rozešli jsme se s přítelem. Už dva měsíce se ale nechce odstěhovat z mého bytu.“

Když jsem od našich po maturitě dostala klíče od prvního bytu, byla jsem nesmírně pyšná. Kdo to může říct? Sotva dospělá a už něco vlastním. ...

Začali jsme se potkávat častěji

Karlovi a mámě to vydrželo celých 10 let. Nakonec se ale rozešli. Já jsem tou dobou zrovna ukončovala vysokou školu a chystala jsem se na svoji zářnou kariéru právničky. S Karlem jsme se potkali o dva roky později, když jsem měnila práci. Firma, která mě zaměstnala, sídlila v kancelářích jedné velké administrativní budovy v Praze. Kolem pak bylo mnoho dalších společností a v jedné z nich dělal právě Karel.

Potkávali jsme se poměrně často, občas jsme spolu zašli na oběd. Začínal se mi líbit. Nemůžu říct, že bych si to neuvědomovala. A také se mi líbilo vzpomínat na staré dobré časy, když s námi ještě bydlel. Byl to takový příjemný výlet do minulosti. Jednou, když jsme se potkali cestou z práce a měla jsem za sebou příšerný den, pozval mě Karel na skleničku. „Přece ten den nemůže skončit takhle!“ říkal.

Horoskop úspěchu: Lvi se rvou, Kozorozi chvátají a Střelci vyčkávají. A co vy?

Jdete si za svým cílem hlava nehlava, nebo jste spíš mistrem prokrastinace? Je pro vás kariérní úspěch tím hlavním v životě, či si vystačíte s ...

Moje máma s tím překvapivě problém neměla, to někdo jiný

Nebudu lhát, zamilovala jsem se. Postupně, ale brzy. Nijak mi nevadilo, že dříve chodil s mojí mámou. Dokonce jsem měla odvahu svěřit se s tím i jí. Tolik jsem se bála její reakce. Moje máma byla ale vždy mistryní flirtu a na vztazích nelpěla. Když to nevyšlo s jedním, vyjde to s dalším – to je její styl přemýšlení. Proto ji můj výběr partnera nijak nerozhodil a ještě mi popřála štěstí. Někomu se to může zdát po 10 letech podivné, moje máma je ale zkrátka taková.

Problém má však Karel. Ten po svěření mých citů rychle vycouval, a to ačkoliv už jsme měli za sebou naše první milování. Zřejmě to nebral tak vážně, jak jsem si myslela. „Chodil jsem s tvojí mámou, co blázníš,“ opakoval. Od té doby se mi ho nedaří zkontaktovat. Musím říct, že ho mám pořád plnou hlavu. Jako by byl stvořený přesně pro mě, tolik jsme si rozuměli. On má ale vypnutý telefon a už dva týdny jsem ho nepotkala ani v práci.

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Karolínou

72458

Diskuze k článku