Můj příběh: Rodiče mi zakazují svatbu, protože můj snoubenec má cukrovku

Můj příběh: Rodiče mi zakazují svatbu, protože můj snoubenec má cukrovku
Když mě požádal o ruku, byla jsem nesmírně šťastná Zdroj: Freepik

Vždycky jsem měla za to, že mí rodiče jsou normální, tolerantní lidé, říká Ema (31). Aspoň se tak vždycky tvářili. Nic nebylo problém – ani homosexualita, ani černoch přiženěný do sousedovic rodiny. Ale zjevně se ta tolerance omezovala jen na okolí. Jakmile došlo na lámání chleba v naší rodině, byl oheň na střeše. Cukrovka mého snoubence je pro ně nepřekonatelný problém.

Seznámili jsme se v práci. Petr nastoupil do naší firmy jako nový obchoďák. Já mám na starosti všechno kolem služebních cest, takže jsme občas přišli pracovně do kontaktu – a z pracovního styku byl brzy i styk osobní.

Byli z něj nadšení

Máma byla z Petra celá vedle. Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsem jim Petra představila. Pozvali jsme rodiče do vinárny, nechtěla jsem Petra trápit tím, že ho předhodím „vlkům“ v jejich domácím prostředí. Ale nemusela jsem se bát. Po mých předchozích „neslavných“ známostech byl Péťa pro mé rodiče jako zjevení. Máma své nadšení neskrývala a úplně zářila. Táta se sice držel zpátky, on nikdy nedával city moc najevo, ale viděla jsem na něm, že je tentokrát s mým výběrem partnera spokojený.

Diabetikovi v nouzi může zachránit život vycvičený pes

Většina diabetiků to zná: závratě, pocit zmatenosti, ospalost. To jsou jasné příznaky těžké hyperglykémie i těžké hypoglykémie. Signální pes pro ...

Požádal mě o ruku

Po dalších pár měsících jsem se nastěhovala k Petrovi a bylo nám spolu opravdu dobře. Moji i jeho rodiče byli pár set kilometrů daleko, vždycky jsme to řešili tak, že jsme jeden víkend byli spolu a další víkend jsem já jela ke svým rodičům a on k těm svým. Fungovalo nám to perfektně. Když se blížily Vánoce, rozhodli jsme se, že je strávíme spolu. Na Štědrý den jsem měla pod stromečkem jen jeden pidi dáreček. Snubní prstýnek. Málem se mi zastavilo srdce, jak jsem byla šťastná. A samozřejmě jsem řekla „ano“. Dohodli jsme se, že tu radostnou novinu mezi svátky oznámíme rodičům. Nejdřív jsme jeli k Petrovým rodičům do Mikulova a skvěle jsme si to užili. Péťovi rodiče sezvali příbuzenstvo z okolí a proběhla pořádná oslava s náležitým ochutnáváním vína ze sklípku.

Slinivka břišní: Zánět může pořádně potrápit. Přitíží vám kouření, nedostatek pohybu i další neduhy

Slinivka břišní je součástí trávicí soustavy. Nachází se za žaludkem u zadní stěny břišní dutiny a měří zhruba 13 centimetrů.   Trávicí ...

Cukrovka je pro ně nepřekonatelný problém

U mých rodičů to bohužel bylo fiasko. U svátečního oběda totiž poprvé vyšlo najevo, že Petr má cukrovku I. typu. Nějak jsem celou dobu nepovažovala za nutné to svým rodičům říct, měla jsem za to, že je to jen a jen Petrova věc. A moje, samozřejmě. Nálada se úplně obrátila. Mí rodiče, kteří doposud stále tlačili na svatbu a případná vnoučata, najednou úplně zamrzli. Návštěva sice proběhla ve zdvořilém duchu, ale žádná radost z oznámení zasnoubení se nekonala. A od té doby mi máma obden volá a přesvědčuje mě, abych si svatbu rozmyslela.

Dřív mě do svatby tlačili, teď mi ji zakazují

Prý je to genetická zátěž, jednou toho budu litovat, stejně se s ním časem rozvedu a tak dále. Je to už pár týdnů a já jsem nepovolila. Tak přišly na řadu výhrůžky, že nepřijedou na svatbu, nikdy nám s ničím nepomohou a že na chatu, kterou na mě chtěli přepsat, můžu zapomenout. Ani nemám sílu to Petrovi říct, ten vůbec netuší, že je všechno špatně. Ze svých rodičů jsem strašně zklamaná…

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Emou

Foto: Freepik

22439

Diskuze k článku