Můj příběh: „Partner je zlatý člověk. Když se ale rozčílí, křičí na mě i před lidmi.“

Můj příběh: „Partner je zlatý člověk. Když se ale rozčílí, křičí na mě i před lidmi.“
Magdě se Pavel změnil před očima. Zdroj: Freepik

Magda svého Pavla miluje nadevše. Jenže její partner se jí v posledních měsících mění před očima. Jestli je to cukrovkou, Magda zatím neví. Co ale ví naprosto jistě, je to, že už to asi nevydrží dlouho. Úvahy o rozchodu ji ale děsí. Jak se vyrovnat s výbušným partnerem?

Dlouhé roky jsme byli s partnerem šťastní. Alespoň jsem si to myslela, protože jsem vlastně neznala nic jiného. Když jste v něčem až příliš dlouho, přijde vám to normální. Považuji se za dobrou duši. I když mi tehdy zjistili cukrovku, nezlomilo mě to. S Pavlem jsme se potkali právě kvůli našemu diabetu. Spojilo nás, že si o tom můžeme konečně s někým povídat.

Můj příběh: „Kamarádka se bojí dceřina diabetu. Rozhádaly nás sladkosti.“

Začalo to vcelku nevinně. Nad sklenkou vína jsme s kamarádkou polemizovaly nad tím, co nás v mateřství nejvíce děsí. Zatímco já mám strach ze ...

Pavel začal být v hádkách zlý

Dva roky po našem seznámení to vlastně začalo. Pavel byl výbušný, kdykoliv se něco řešilo, končilo to velkou hádkou. Já konflikty nenávidím, nedávalo mi to smysl. Hádat se, řvát po sobě, vyčítat si minulé křivdy. Pavel to tehdy dělal velmi rád. Zraňovalo mě to.

To jsem vlastně ještě nevěděla, že se to bude stupňovat. Prvotně bych chtěla říct, že s Pavlem stále tvoříme pár. Nevzali jsme se, ale žijeme spolu už dlouhé roky. Mnohokrát jsem přemýšlela, že vztah ukončím, ale nakonec převládla snaha urovnat to. Ale já v posledních dnech, týdnech a měsících vlastně nevím, jak.

Smetánka lékařská: Výtečná jaterní vzpruha

Milé jsou také lidové názvy, kterými předci pampelišku častovali, ať už se jedná o hadí mlíčí, husí kap, lucerničku, lví zub, pamprlici, plesku, ...

V obchodním domě na mě řval před lidmi

Je to dva měsíce, co jsme byli v obchodním domě nakoupit nějaké oblečení na hory, na které jsme se oba velmi těšili. Jela jsem tam napřed, abych jako ženská měla čas podívat se, co mi bude slušet. Pavel měl dorazit asi za hodinu. Když přijel, volal mi, že dovnitř nejde, nechce se mu a čeká. Já ale nevěděla, kde čeká.

Když jsem mu třikrát do telefonu zopakovala, že obchodní dům má nejméně pět vchodů a nevím, kde je, začal na mě řvát, že jsem neschopná a dělám z něj pitomce. Přiběhl do obchodu a seřval mě přede všemi. Došlo mi, že to nebylo poprvé a vlastně jsem byla v šoku. Kolikrát na mě křičel na chodbě našeho paneláku. Sousedé to slyšeli.

Až před nedávnem mi došlo, jak mě to zraňuje a unavuje. Může být na vině nezvládnutý diabetes? Ptám se sama sebe a nevím. Pavel svou chybu nevidí. Můžu milovat člověka, který se ke mně v hádkách chová neuctivě? Bude to jen horší?

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Magdou

28392

Diskuze k článku