Můj příběh: “Obdivuji ty, kteří sportují. Celý život u ničeho nevydržím, chybí mi motivace.”

Můj příběh: “Obdivuji ty, kteří sportují. Celý život u ničeho nevydržím, chybí mi motivace.”
Katka má v životě jeden velký problém, se kterým bojuje Zdroj: Freepik

Katka není diabetička, cukrovka se v její rodině ale vyskytla hned několikrát. Mladá žena by ráda podpořila svůj zdravotní stav pravidelnou aktivitou, motivace jí však chybí. Svou strastiplnou cestu popsala pro čtenáře DIAstylu třicetiletá manažerka právního oddělení.

Dlouho jsem přemýšlela, jak začít své vyprávění. Ahoj, jmenuju se Katka a celý život bych chtěla být člověkem, který sportuje, žije zdravě a ráno si jde zaběhat, aby měl krásný den. Opravdu. Překvapí vás, že nejsem diabetik, ale tenhle magazín čtu, protože cukrovku máme v rodině.

Můj příběh: Když cukrovka zavelí k životnímu obratu, můžete skončit třeba jako borůvkoví magnáti

Cukrovka je chronickým onemocněním, které do života bezesporu přináší výzvy. Musíme přehodnotit svůj životní styl a začít dělat věci jinak, ...

Vždy jsem myslela hlavně na druhé

I proto bych chtěla být co nejzdravější. Jenže mi to nejde a já marně tápu, proč tomu tak je. Respektive – samozřejmě, že to vím. Můj život byl až donedávna složený ze skleničky vína po práci – někdy jsem zvládla s kamarádkou i celou láhev, k tomu krabička cigaret, oběd v rychlém občerstvení a večer sníst, na co přijdu, protože jsem za celý den nejedla nic pořádného. Tak to bylo pořád dokola. Možná už teď víte, že je to cesta do pekla. Jenže já jsem celou dobu hodně pracovala. A tak jsem si prostě říkala, že jsem vytížená žena a je skvělé, kolik toho zvládám. A kila šla nahoru.

Mám sedavé zaměstnaní, moje pozice je manažerka právního oddělení. Mám kancelář, skvělý tým lidí a velkou zodpovědnost. Samu sebe jsem měla vždy až na posledním místě. Možná mě k tomu dovedla rodinná situace. Jsem ze třech dětí, nejstarší dcera. Pochopitelně jsem tak pečovala hlavně o své dva sourozence, kluci jsou dvojčata. A mamka potřebovala pomoc. Když jsem něco provedla, slýchávala jsem: “Ty už bys měla mít rozum!”

Zdravý jídelníček za hubičku: Omezený rozpočet nemusí být pro diabetiky překážkou

I při omezeném rozpočtu lze jíst zdravou a vyváženou stravu, a to i s diagnózou cukrovky. Pamatujte ale na to, že při plánování jídelníčku se ...

U ničeho nevydržím

Vždy se nějaký ten týden “hecnu” a začnu zběsile běhat, chodit do posilovny nebo cvičit doma. A vydrží mi to právě ten týden. Jen jednou jsem chodila s trenérkou cvičit asi měsíc, pak jsem onemocněla a už jsem se k tomu nikdy nevrátila. Jsem zoufalá a marně přemýšlím, proč. Já bych opravdu chtěla! Ale jak se hledá ten správný návyk? Partnera nemám, už dlouho jsem nikoho nepotkala. Občas si říkám, že kdybych na to nebyla sama, možná by mi to šlo o něco lépe. Ale to je asi spíš hudba budoucnosti.

Kdyby měl někdo v komentářích jakýkoliv tip, co mu pomohlo vydržet u sportu, budu ráda. Já zatím jen marně tápu. Píšu to proto, že každý se snažíme zdravotním komplikacím předcházet, všichni chceme být zdraví. Jak ale překonat sama sebe? Jak bojovat se svou pohodlností a životním stylem, který je vlastně v mých kruzích společensky přijatelný – pití alkoholu, Netflix, kouření?

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Katkou

897

Diskuze k článku