Můj příběh: “Myslela jsem, že když zalžu jen jednou, nikdo to nepozná.”

Můj příběh: “Myslela jsem, že když zalžu jen jednou, nikdo to nepozná.”
Chtěla jsem si užívat, dokud jsem mladá. Vymstilo se mi to Zdroj: Pexels

Jana měla vedle sebe báječného partnera, se kterým se vše zdálo zalité sluncem. Jenže pořád ji lákalo zažít něco, co je přeci jen trochu jiné. Možná trochu nebezpečné, nepředvídatelné. Přála by si to znovu, kdyby věděla, že ji to bude stát všechno?

Kdysi jsem potkala na vysoké škole Adama. Byl krásný, chytrý a překvapivě pozorný, což po několika letech vyústilo v partnerský vztah, který byl pro mě splněným snem. Alespoň do chvíle, než mi došlo, že kamarádství nemusí vždy znamenat, že vám to bude klapat i jinak. Některé věci se zkrátka nedají koupit ani vybudovat. Třeba vzájemná přitažlivost.

Kvůli diabetu jsem změnila jídelníček. Nikdy jsem nebyla v takové kondici, říká diabetička Dagmar Skalická

Dagmar, vzpomenete si ještě na den, kdy vám diabetes 2. typu diagnostikovali? Diabetes mi byl zjištěn náhodně při dvouleté preventivní ...

Jedna osudová noc

Adam byl diabetik, který byl nesmírně inspirativní. Dělal spousty dobročinných aktivit, které pro mě byly lákadlem. Měla jsem být na koho pyšná, a to jsem si vlastně vždycky přála. Měl podcast, psal sloupek do časopisu. Jenže ono to není všechno. Nebyla mezi námi žádná vášeň, žádné drama. Chybělo mi to. Jenže víte, co mi řekly kamarádky, když jsem se jim svěřila? Prý co bych chtěla!

Je milý, hodný, úspěšný. Koho vedle sebe hledám? Proč mě láká člověk, se kterým je to trochu nepředvídatelné. Nebezpečné? Snad jen, že by mi mohl zlomit srdce. Když jsem ale potkala Martina, byl všechno, co mi chybělo. A tak jsem povolila a strávila s ním jednu vášnivou noc. Adamovi jsem lhala, že jsem u kamarádky.

Nadměrná plynatost umí potrápit. Příčinou může být strava, ale i nemoci jako cukrovka nebo celiakie

Nadměrná plynatost je poměrně běžný jev a může se vyskytnout u každého jedince, zejména v důsledku stravovacího chování. Dvacetkrát denně je ...

Změnilo se všechno

Od té chvíle to bylo všechno jiné. Štvala mě každá věc, kterou Adam udělal. Pořád jsem myslela na Martina. Na to, co jsme spolu zažili, na tu vášeň, romantiku. Na těch pár nočních hodin, které pro mě znamenaly vše, co jsem hledala. Myslela jsem, že když jsem zalhala jen jednou a pak se vrátila domů, nikdo to nepozná. Jenže všechno bylo jinak.

Píšu to tady vše, abych ulevila svému svědomí. Adam se pravdu nikdy nedozvěděl, nebyl důvod. Ale po mé noční aféře nám to vydrželo už jenom pár týdnů. Ani nevím proč. Jako bych v tu chvíli kazila všechno. Martin mě pochopitelně nechtěl, takže jsem skončila úplně sama. Přemýšlím, že se odstěhuju do zahraničí a začnu znovu. Vyměnila jsem perspektivní vztah za jednu nevěru. Ale na kolik je to vlastně ono, když uvnitř cítíte, že to ono není? Ačkoliv vám všichni tvrdí opak – a možná se vám za zády smějí, že jste blázni…

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Janou

154521

Diskuze k článku