Můj příběh: Manžel si chtěl sáhnout na život. Nezvládnu to, chci od něj odejít, říká Karolína

Můj příběh: Manžel si chtěl sáhnout na život. Nezvládnu to, chci od něj odejít, říká Karolína
Karolína chtěla silného muže. Jenže teď nedokáže milovat slabého. Zdroj: Freepik

Karolína s Tomášem překonali mnoho nesnází. Pravdou je, že většinu starostí Tomáš vždy vyřešil a jeho žena se o něj mohla opřít. Teď je to jinak. Před nějakým časem si její muž sáhnul na život a společně teď zvládají těžké období. Oba chtějí, aby se to už nikdy neopakovalo. Karolína ale čím dál častěji přemýšlí, zda je tohle boj, který by si sama vybrala. A zda ho vůbec vést chce.

Byla to noc, na kterou nikdy nezapomenu. Vrátila jsem se z práce, a jakmile jsem vešla do našeho domu, cítila jsem, že něco není v pořádku. Můj manžel Tom seděl na gauči a působil zcela zlomeně. Jeho oči byly plné bolesti a úzkosti.

Ochrana před sluncem má prioritu. Na melanom si můžete zadělat v létě i v zimě

Sluneční paprsky mají jak blahodárnou, tak ničivou moc. Mají pozitivní vliv nejen na naši náladu a imunitní systém, ale dokonce i na kognitivní ...

Osudná noc změnila všechno

“Co se stalo? Co se děje, Tome?” ptala jsem se. Tom na mě podíval s těžkým výrazem na tváři. “Nemůžu to zvládnout. Cítím se, jako bych selhal ve všem. Už nemůžu dál.” V tu chvíli se mi sevřelo srdce, a já si uvědomila, že se stalo něco děsivého. Stále jsem doufala, že to, co Tom řekl, není to, co si myslím. “Tome, o čem mluvíš? Říkáš, že jsi selhal. Prosím, řekni mi, co se stalo,” vydechla jsem s pocitem strachu v každém slově.

Tom mě překvapil, když začal mluvit o svých pocitech i bolesti, které dlouho skrýval před všemi. Přiznal, že se cítil zoufalý, že nevidí východisko, a že si myslel, že už nemůže pokračovat dál. Bylo hrozné slyšet, jak můj milovaný manžel trpí, aniž bych o tom věděla. Nechápala jsem, jak jsem mohla na jeho bolest tak dlouho slepě pohlížet. Tu noc se přiznal, že si chtěl sáhnout na život. Je jedno jak, je jedno kdy. To nechám mezi námi. I tak jsem to nechápala. Nechápala jsem to. Opravdu ne.

Jste v 1. trimestru těhotenství? Dopřejte si mák, špenát nebo kopr

Vyvážené a zdravé stravování je v těhotenství základ. Tradovaná rada jíst během těhotenství za dva však není opodstatněná, v prvním trimestru ...

Okolí mi to vyčítá

Překonali jsme spolu mnohé. Snahu o dítě, která trvala několik let. Diagnózu cukrovky, která mě tehdy poslala na kolena. Věděla jsem, že mám vedle sebe silného muže a děkovala jsem za to. Jenže teď se najednou ze silného muže stal někdo, kdo potřeboval moji pomoc. Nebudu lhát – to, co udělal, mi kompletně změnilo smýšlení o něm.

Co když budeme mít děti a najednou se rozhodne, že to udělá znovu? Dochází na terapie, řeší to. Vím důvod, proč se to stalo. Ale stejně. Okolí mi vyčítá, že bych odešla od člověka, který mě momentálně potřebuje. Ale já už jsem to potřebovala napsat. Jak mě to trápí, jak přemýšlím, zda je pro mě zrovna tohle cesta, po které chci jít. Zda musím. Já jsem si to přece nevybrala. Já miluju život, chci si ho užívat, cestovat. Tak proč?

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Karolínou

55544

Diskuze k článku