Můj příběh: “Dnešní kluci už nectí žádné tradice. Jsem zoufalá.”

Můj příběh: “Dnešní kluci už nectí žádné tradice. Jsem zoufalá.”
Žaneta je vychovaná v tradiční rodině. S Matyášem se těžko shodují na tom, jak by měl život vypadat. Zdroj: Freepik

Žaneta touží po svatbě i dětech, Matyášovi to však nepřijde důležité. Mladí lidé se nemohou shodnout na tom, jak svůj život žít. Jenže kvůli tomu, že v něm jeho partnerka našla spřízněnou duši a může s ním mluvit o cukrovce, se ho nechce vzdát. A je kvůli tomu schopna dokonce tolerovat bokovky.

Jako diabetička jsem měla několik přátel, kteří se také denně potýkali s cukrovkou. Zvykla jsem si mít kolem sebe lidi, kterým diagnostikovali stejného celoživotního přítele. Bylo skvělé mít si s kým popovídat, rozebrat věci, kterým ostatní nerozumí. Jsou věci, které zdravý člověk zkrátka nepochopí – třeba pocity absolutního selhání, když jsem zrovna svou cukrovku ten den nezvládla tak, jak bych měla. A jednou jsem se – při takové blbé náladě – šla projít noční Prahou a potkala jsem Matyáše.

Správný cíl při hubnutí? Možná vám stačí, když budete dokonalí na 80 %

U někoho je to týden, u jiného možná i měsíc. Faktem ovšem zůstává, že snaha o rychlou změnu životního stylu nemívá dlouhého trvání. Proč? Jedním ...

Zatoužila jsem po svatbě

Když se seznámíte s klukem ve večerních hodinách v centru, vždy je to trochu podezřelé. A asi bych nikdy nikomu své telefonní číslo nedala. Ale dát v moderní době sociální sítě snad není takový hřích… Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že je to také diabetik. Já měla první typ, on druhý. Ale často jsme řešili velmi podobné pocity i situace. Byl to můj parťák. Zkrátím to, byla z toho láska.

Ale uběhly dva roky a Matyáš se stále neměl ani k tomu, aby se odstěhoval od rodičů. To mě rozčilovalo, ale dlouhé rozhovory pomohly k tomu, abychom si pronajali svůj první byt. Další dva roky mi to stačilo, ale pak jsem samozřejmě začala myslet na svatbu. Matyáš o tom nechtěl ani slyšet. Dlouho jsem mu nadhazovala, že už by mě mohl požádat. Byli jsme šťastní, oba jsme měli dostudováno, dobrou práci. Neviděla jsem důvod, proč tak otálet. Jenže jemu to nepřišlo důležité a neviděl důvod, proč by se měl k něčemu takhle zavazovat. Prý se stejně většina manželství rozvede. Ale co je to za argument?

Glykemický index zažívá renesanci. Naučte se s ním pracovat a zlepšit si tak kompenzaci

Vnímavý a dobře spolupracující diabetik si nemůže nevšimnout, že stejná množství složených sacharidů, snědená ve formě různých potravin zvyšují ...

Klidně budu tolerovat bokovky

Když mi došlo, že teď nejsme na jedné vlně, začala jsem s dětmi. On totiž Matyáš měl tou dobou na Instagramu poměrně dost velkou základnu holek, se kterými si psal. A já chtěla ujištění, že to myslí vážně se mnou. Možná jsem uvažovala hloupě, ale kdybychom měli mezi sebou nějaký závazek, tak by náš vtah určitě vydržel.

Jenže jediná tradice, kterou je Matyáš schopný dodržet, je rozdělení mužské a ženské role v domácnosti. Jinak si báječně rozumíme, dokonce jsem schopna tolerovat i nějakou tu bokovku. Kde jinde bych hledala diabetika, se kterým mám tolik společného? Chci prostě vedle sebe někoho, kdo ví, co každý den prožívám. Ale už nevím, jak mu mám vysvětlit, že svatba i rodina jsou v životě prostě důležité.

Zdroj: autorka vycházela z rozhovoru s hlavní aktérkou Žanetou

34084

Diskuze k článku