Mráz a azuro. Děti měly v Bedřichově skvělé podmínky.

Čtvrtý lednový týden uspořádal Diacel Písek, zimní tábor „Bedřichov 2019“ pro zdravotně postižené děti. I letos byl obrovský zájem. Užít si týden na horách přijelo 30 dětí z celé republiky.

Mráz a azuro. Děti měly v Bedřichově skvělé podmínky.

Po několika slabších rocích konečně nebyla o sníh nouze. Podmínky byly skvělé – mrzlo a bylo azuro. Paráda! Ubytovaní jsme byli na novém místě – v hotelu Ludmila, odkud děti dvakrát denně vyrážely na sjezdovku. Některé vyzkoušely i snowboard a letos také víckrát běžky se sestřičkou Markétou. Nechyběl také výlet do Babylonu v Liberci, bowling, turnaj v piškvorkách, pukecu a každovečerní zábavný program. I letos proběhl závod družstev v „biatlonu“, který připravil pan Děkanovský, a při kterém si všichni vyzkoušeli, že zaběhnout okruh a pak se čistě trefit není jen tak…

Spolu s instruktory Zdenkou, Milanem, Karlem a Vojtou se o děti starala také diabetoložka Marta Klementová, se kterou si děti mohly kdykoli popovídat o cukrovce. Nechyběl ani test a edukace, během kterých si děti mohly vyzkoušet aplikaci glukagonu.
Poslední večer účastníci vypustili lampionky štěstí s různými přáníčky. Týden všem utekl neuvěřitelně rychle a při loučení byli i i rodiče byli dojatí z toho, jak byly jejich děti na táboře spokojené. Jeden tábor skončil, začínáme připravovat další… tak 29. června na Štědroníně!

Zdenka Staňková, Diacel Písek

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x