Moderátorka Monika Leová: „Manžel po mně musí dojídat“

Moderátorka Monika Leová: „Manžel po mně musí dojídat“

Sexy modelku Moniku Leovou (26) znají televizní diváci jako moderátorku, ale málokdo ví, jak velké má srdce. Vyplynulo to z našeho rozhovoru. A také to, že má zkušenosti s cukrovkou.

Máte štíhlou postavu, přitom se netajíte tím, že milujete sladké.

Mám ráda sladké, i když třeba zrovna čokoláda není má nejoblíbenější pochoutka. Pokud jsme na akci, kde je raut, neovládnu se a ochutnávám. Ale jen v malých dávkách. Manžel to po mně musí občas dojídat. Raději si rozmixuji ovoce, převážně banán, a udělám si domácí zmrzlinu. Je to zdravý a osvěžující dezert bez výčitek.

Opravte mě, pokud se mýlím, ale řekl bych, že dietu jste vy sama nikdy řešit nemusela…

Diety nedržím. To není dlouhodobé řešení. Když chci zapracovat na své váze, sáhnu po zdravějších potravinách a více cvičím.

Když už jsem u jídla, nedá mi to nezeptat se – znáte dobře kuchyni původu svého otce?

Když s námi ještě bydlel, skvěle nám vyvářel vietnamské jídlo. Sama moc asijskou kuchyni ale neovládám. Umím udělat jen dobré nudle, rýži a závitky.

Patří tedy asijská kuchyně mezi vaše oblíbené?

Ano, asijská kuchyně je má nejoblíbenější. Mám ráda její barevnost, čerstvost a lehkost. Nikdy neodolám polévce pho nebo sushi.

Vy sama ráda vaříte?

Zatím jsem tomu nepropadla. K vaření se dostávám velmi nepravidelně. Myslím, že na tom má velký podíl i to, že pár metrů od domu máme menzu. Jídlo je tam moc dobré a za pár korun. Myslím ale, že až budu mít svou kuchyň, své království, tak tam ráda vařit budu.

Pokud už se tedy k vaření dostanete, která jídla připravujete nejraději?

Spíše než vařím, ráda peču. Podle snoubence dělám ten nejlepší banánový chléb.

V jednom z někdejších rozhovorů jste přiznala, že máte ráda večírky a dobré pití. To stále platí?

Ano, platí. Během týdne mám spoustu akcí jak pracovních, tak i s přáteli. Jsem společenský člověk a nějaká ta sklenička k tomu patří.

DIAstyl čtou především diabetici a jejich rodiny. Máte ve svém okolí někoho s diabetem?

Ano, babička mého manžela je diabetička.

Znáte její režim, její životosprávu, kterou musela přizpůsobit nemoci?

Její životosprávu neznám,vím jen, že je babičce přes osmdesát let a pokud vím, jí všechno, ale s mírou. Sladkému se samozřejmě vyhýbá.

Myslíte, že mají lidé dost informací o cukrovce, jejích příčinách, její léčbě?

Řekla bych, že spousta lidí vidí příčinu cukrovky v přijímání cukru, a ne v nesprávném životním stylu, například v nedostatku pohybu. Je to zákeřná civilizační choroba, kterou spousta lidí podceňuje.

Když zmiňujete nedostatek pohybu, co vám říká sport?

Sport mě provází celý život. Drží mě nejen ve formě, ale je to skvělý způsob, jak vypnout hlavu. Od malička ráda tančím, vedu taneční skupinu a objíždíme soutěže. V poslední době jsem si také hodně oblíbila beach volejbal a kruhové tréninky.

Vaše sbírka titulů (bakalářský a ze soutěže miss) bude brzy bohatší o další. Pochlubte se…

Dodělávám diplomovou práci na VŠE a snad mi brzy přibude inženýrský titul ze statistiky. Držte mi palce, už se moc těším, až hodím školu za hlavu.

POMÁHÁ DĚTEM I NOSOROŽCŮM

Většina missek i moderátorek využívá své slávy k dobročinnosti. Je to tak i u vás, věnujete nějaký čas charitě?

Jsem ambasadorkou pro záchranu nosorožců a už čtyři roky spolupracuji s královedvorskou zoo. Také podporuji dárcovství krve a krevní plazmy. Peníze z odběru můžete věnovat nadačnímu fondu Srdcerváči, kteří podporují podnikání handicapovaných osob. Dále jsem navázala spolupráci s Handicap centrem Srdce. Nafotili jsme charitativní kalendář, jehož výtěžek šel na vybudování speciálního hřiště pro děti s Downovým syndromem. Podporujeme projekt Sovička na cestách prodejem plyšových soviček. Z výtěžku bude vybavený pokoj pro autisty. A každý rok v květnu se, v rámci boje proti rakovině, připojuji ke sbírce během květinového dne a prodávám žluté kytičky. Pomoci není nikdy dost, jsem moc ráda, když mohu někde přiložit ruku k dílu

307

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku