Mobilní aplikace prozradí, zda máte diabetes

Vývojáři mobilních aplikací přišli s revolučním nápadem: diabetes 2. typu by mohla diagnostikovat nová aplikace pro chytré telefony. Stačí k tomu zaostřit fotoaparát telefonu na špičku prstu.

Mobilní aplikace prozradí, zda máte diabetes

Vyvíjená aplikace používá speciální metodu známou jako fotopletysmografický signál určenou pro sledování tepové frekvence pomocí fotoaparátu mobilního telefonu. Jedná se o optickou techniku, která dokáže rozpoznat objem krve v lůžku tkáně a jeho změny. K měření stačí zaostřit fotoaparát na špičku prstu. Podle vývojářů by aplikace měla být schopná zachytit změny v množství krve a rozpoznat případné cévní změny spojené s diabetem.

Pokusy ukázaly 81% úspěšnost

Aplikaci již vývojáři vyzkoušeli v rámci kardiologického výzkumu, při kterém sledovali srdeční frekvenci 55 000 lidí zapojených do studie. Poté výzkumný tým vyvinul algoritmus, který používá fotopletysmografické záznamové signály k identifikaci osob s diabetem pouze za pomoci signálu. Aplikace byla schopna rozpoznat 81% případů diabetu 2. typu a po další sérii pokusů může být využívána v rámci prevence či k diagnostice osob s diabetem 2. typu.

Zdroj: www.diabetes.co.uk

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x