Miss Amerika s inzulinovou pumpou

Diabetes na půvabu nijak neubírá a dnes již není ani překážkou v populárních soutěžích Miss. První americkou královnou krásy s diabetem se stala v roce 1999 Nicole Johnson, která tak ukázala mnoha dalším dívkám, že si bez obav mohou splnit své sny.

Miss Amerika s inzulinovou pumpou

Nicole se narodila 9. ledna 1974 a své dva tituly – Miss Virginia 1998 a Miss America 1999 – dokonale využila k práci přispívající k osvětě a pomoci lidem trpícím diabetem. Ona sama má od roku 1993 diagnostikovanou cukrovku prvního typu a stala se tak vůbec první americkou královnou krásy s touto nemocí. Jako vystudovaná novinářka z universit na Floridě (bakalář) a ve Virginii (magistr) se velice rychle dostala se svými články na špičku v oboru. Nicole má na svém kontě nejen preventivní a osvětové texty, ale také nejednu kuchařku s recepty pro diabetiky a dokonce i velice otevřenou autobiografii.

Pro nadaci diabetiků získala 26 milionů dolarů

Nicole ale není pouze vynikající novinářka a spisovatelka. Má také dar přesvědčit lidi o správné věci. Za posledních dvanáct let se díky její činnosti podařilo konto nadace pomáhající lidem s diabetem obohatit o neuvěřitelných 26 milionů dolarů! V roce 2003 se Nicole vdala za televizního reportéra Scotta Bakera. Počátkem roku 2006 se jim narodila dcerka Ava, ale už koncem stejného roku pár oznámil rozchod. Rozvod pak proběhl o necelé dva roky později. Dnes Nicole se svou dcerkou žije na Floridě, kde na místní univerzitě dokončuje doktorandské studium v oboru všeobecného lékařství.

Jde příkladem ostatním dívkám

Nicole se stala vzorem mnoha dalších krásek s diabetem, které do té chvíle váhaly, zda se soutěže Miss zúčastnit. V jejích stopách šla například Sierra Sandison, která svou inzulinovou pumpu ukázala všem při promenádě v plavkách. a stala se Miss Idaho 2014. Více o této odvážné dívce najdete v prvním čísle DIAstylu 2018. V minulých letech jsme vám také přinesli rozhovory s finalistkou Miss Universe SR 2016 Veronikou Balcovou a finalistkou Miss Slovensko 2014 Zuzanou Hercegovou.

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x