Ministryně a Jágr na pohádkovém Štědroníně

Dia tábor Štědronín 2016 navštívily ve čtvrtek 13. července za velkého zájmu médií hned dvě významné osobnosti. Ministryni školství Kateřinu Valachovou táborníci očekávali. Příjezd Jaromíra Jágra však pro ně byl obrovským překvapením.

Ministryně a Jágr na pohádkovém Štědroníně

Jágr si s táborníky zahrál discgolf

Děti předaly připravené dárky – kytici kopretin a namalovaný obrázek. Jaromír Jágr zase přivezl své vlastnoručně podepsané plakátky. Také Kateřina Valachová měla pro děti obrovskou krabici dárků. Během své návštěvy vyzkoušela nejrůznější táborové aktivity – slackline, discgolf i mikádo a ocenila záchranářské aktivity. Jaromír Jágr strávil s dětmi, přes svůj nabitý program, téměř hodinu a půl a zahrál si s nimi discgolf. Návštěvníky zajímalo také měření glykemie a aplikace inzulinu. Oba vyjádřili obdiv a poděkování za práci, kterou pro tyto děti všichni zúčastnění dělají.

Děti zachraňovaly pohádkovou říši

Dia tábor Štědronín uspořádalo pro 40 dětí s diabetem a bezlepkovou dietou již podesáté sdružení Diacel Písek za podpory Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí ČR. Letošní celotáborová hra měla téma ZACHRAŇTE POHÁDKOVOU ŘÍŠI. Při plnění úkolů a nejrůznějších hrách si všichni navzájem pomáhali, což bylo důležité hlavně pro malé táborníky. Program tábora zpestřil výlet do Pohádkové kovárny v Selibově, svérázné loutkové představení Víti a Jaroslava Marčíků nebo sportovní klání v netradičních sportech – famfrpálu, discgolfu či ve hře kubb. K dispozici byla dokonce i horolezecká stěna, lanovka a provazové dráhy. Samozřejmě nechyběla ani tradičnější zábava letních táborů – večer s kytarami, pyžamová diskotéka nebo noční bojovka. Nezbytnou součástí tábora byla i edukace –děti psaly vědomostní test, učily se píchat glukagon a besedovaly s lékaři i se zástupci firem, kteří představili novinky v léčbě. Kluci se letos navíc zapojili do testování vlivu sportu na léčbu cukrovky. Všechny zúčastněné děti z Písku, Milevska, Strakonic a dalších koutů naší republiky si tábor opravdu užily a Pohádkovou říši se jim nakonec zachránit podařilo.

Zdenka Staňková, Diacel Písek

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x