Mezinárodní diatábor IDF na Kypru

Letní setkání a školení budoucích mladých leaderů v diabetu proběhlo ve dnech 11.– 17. července 2016 na Kypru v lokalitě Agros. Akce se zúčastnilo 23 zástupců z vybraných evropských zemí včetně České republiky.

Mezinárodní diatábor IDF na Kypru

Jednalo se již o šestý letní tábor organizovaný pod záštitou Mezinárodní diabetologické federace (IDF). Podmínkou účasti bylo aktivní členství v domácí členské organizaci, věk od 18 do 30 leta samozřejmě také znalost anglického jazyka a chuť sdílet své zkušenosti i znalosti týkající se aktivního života s diabetem.

Jak uspořádat akci pro diabetiky?

Důležitou součástí školení byly přednášky věnované problematice pořádání různých akcí pro diabetiky. Nechyběla doporučení pro jejich financování nebo podporu na sociálních sítích. Jelikož se jednalo o setkání osob s diabetem, nezapomínalo se ani na sportovní aktivity. Každé ráno probíhala rozcvička, do programu byla také zařazena túra po okolních horách, volejbalový turnaj,trénink juda či lekce břišních tanců. Velmi přínosná byla rovněž přednáška vedená nadšeným horolezcem a profesionálním cyklistou Kylem J. Rosem o prevenci hypoglykemie během sportovních aktivit.

Zkušenosti ostatních mohou pomoci

Letní tábor umožnil účastníkům nejen navázání nových kontaktů v rámci Evropy, ale také sdílet své zkušenosti týkající se života s diabetem. Jednotliví účastníci se vzájemně inspirovali a získali potřebné znalosti a zejména motivaci vytvářet zajímavé projekty ve vlastních zemích. Informace o příštím IDF táboře najdete na stránkách www.idf.org.

Mgr. Kamila Mikesková, Klub mladých diabetiků (pod SPCCH) Opava

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x