Měla Elizabeth Taylor cukrovku?

Měla Elizabeth Taylor cukrovku?

Okolo světoznámé americké herečky Elizabeth Taylor známé také jako Liz Taylor je asi nejvíce spekulací, zda měla diabetes či ne. Byla všeobecně známá jako diabetička 1. typu, ale v roce 2009 tuto chorobu po krátké hospitalizaci veřejně popřela.

Elizabeth Taylor (27. února 1932 – 23. března 2011) se poprvé objevila na filmovém plátně v pouhých devíti letech. Její nejznámější rolí je role Kleopatry, kde si zahrála po boku Richarda Burtona a Rexe Harrisona. Film je často považován za „film, který změnil Hollywood“. Mezi další známé filmy, ve kterých hrála, patří například Zkrocení zlé ženy a Kdo se bojí Virginie Woolfové? a celkově za své herecké umění získala dva Oskary. Vedle filmové kariéry se jí dařilo i v podnikání, ve kterém fungovala jako vývojářka voňavek a parfémů.

Stále se jedním ze sex-symbolů své doby a málokdo by hádal, že i tato nádherná žena, s výškou pouhých 157 cm, musela několikrát během svého života podstoupit odtučňovací kúru v lázních. Zda skutečně měla nebo neměla diabetes se dodnes nepodařilo potvrdit ani vyvrátit. Pokud jej však měla, nikdy jí nezabránil v tom, aby žila svůj život naplno. Byla osmkrát vdaná a porodila 4 děti. Zemřela ve věku 79 let.

410

Zdroj fotografie: Shutterstock, není-li uvedeno

Zdroj informací: archivní číslo časopisu DIAstyl, není-li uveden jiný

Diskuze k článku