-- reklama --

Meghan Trainor: Hvězda TikToku rozpoutala taneční trend. V těhotenství trpěla gestačním diabetem

Meghan Trainor: Hvězda TikToku rozpoutala taneční trend. V těhotenství trpěla gestačním diabetem
Meghan Trainor je v současnosti mega star světové pop music. Zdroj: Shutterstock

Meghan Trainor dokázala na TikToku to, co by si přála kdejaká hudební hvězda. Natočila taneček na svůj singl Made You Look a dnes snad není nikdo, kdo by ho neznal nebo nenatočil na svůj profil. Nutno říct, že Meghan vypadá nejlépe za celou dobu své kariéry a jenom září. Málokdo už ale ví, že v těhotenství trpěla gestačním diabetem.

Zpěvačka Meghan Trainor není jediná, která v těhotenství musela zvládnout náročné komplikace. Podobně na tom byla například Salma Hayek, když čekala dceru Valentinu s manželem Francois-Henri Pinaultem. Ta si přitom prý vůbec neuvědomila, že těhotenskou cukrovku má – zjistila to až velmi pozdě.

Selena Gomez: Toxický vztah, zlomené srdce, vzkazy skrz písně i propagace cukrovky

Ze začátku se Selena cítila spíše jako jeho velká sestra a byla si s ním velmi blízká. Řeč je o Justinu Bieberovi, zpěvákovi, který má miliony ...

Svatbu měla v den svých narozenin

Zpěvačka, která oslaví letos v prosinci své 29. narozeniny, je také textařkou a producentkou. Jejím rokem zrodu byl právě rok 2014, kdy osm týdnů dominovala hitparádám. K muzice měla přitom blízko už od dětství. Vyrostla v hudební rodině a písničky začala psát už v 11 letech. Ve stejném roce, ve kterém zažila strmý růst své slávy, se seznámila s hercem Darylem Sabarou na večírku v Los Angeles. O dva roky později spolu dvojice začala randit a další rok se zasnoubili. Vzali se 22. prosince 2015, v den Meghaniných 25. narozenin.

Zpěvačka, která nazpívala například hit All About That Bass, se stala poprvé maminkou v únoru 2021. Bylo to pro ni přitom velmi náročné období. Komplikace, se kterými šla ruku v ruce těhotenská cukrovka, zvládla jako statečná žena. Na svět přivedla chlapce 8. února, novinku na sociálních sítích sdílela den po svátku všech zamilovaných. Novorozenec ale musel strávit čtyři dny na jednotce intenzivní péče, což bylo jakýmsi završením všech komplikací, které už na Meghan byly moc.

Věděli jste, že se mexická kráska Salma Hayek potýkala před lety s cukrovkou? Co ji způsobilo?

Herecká hvězda Salmy Hayek začala stoupat, když jí bylo sladkých dvaadvacet let. Tehdy poprvé zazářila v mexické telenovele Teresa a stala se ve ...

Těhotenská cukrovka pro ni byla náročná

Z těžkého zážitku se později vyzpívala v písni Glow Up, která je pro ni velmi osobní. Mluví v ní o tom, jak se navracela zpátky k sobě i ke svému tělu. O tom, jak si každá žena projde v těhotenství i po něm nejen osobní proměnou, ale často i tou fyzickou. Právě prvním zádrhelem pro ni byla diagnóza těhotenské cukrovky, která ve Spojených státech podle statistik Centers for Disease postihuje šest z devíti těhotných žen. Klíčem je kontrola a prevence.

Bez těhotenské cukrovky jsem byla jako rocková hvězda,” vzpomíná na nedostatečnou péči o své tělo Meghan. “Ze začátku jsem nikdy neonemocněla, hodně jsem se ptala: Jsem vůbec těhotná? Vím, že jsem neměla cyklus a test to řekl, ale cítila jsem se normálně.” Na svou diagnózu přitom přišla náhodně při rutinní lékařské prohlídce. Vtipkovala, že její máma měla těhotenskou cukrovku, a myslí si, že ji má Meghan také, protože každé ráno vypije litry pomerančového džusu. Jenže tento komentář lékaře přesvědčil, aby test udělal. A diagnóza byla potvrzena. 

Na gestační diabetes se u Trainor přišlo už v 16. týdnu. V Americe je celý proces kontroly těhotných žen trochu odlišný od České republiky. Ženy se u nás posílají na glukózový toleranční test později, pokud k tomu není jiný důvod. Tehdy ji pozitivní diagnóza velmi sebrala. Myslela si, že už v těhotenství selhává, a to dítě ještě není ani na světě. Stále si myslím, že není dostatek zdrojů na pomoc ženám s těhotenskou cukrovkou,” myslí si Meghan.

Strašidelné minuty po císařském řezu

Tím ale Meghaniny komplikace neskončily. Při porodu bylo dítě natočeno koncem pánevním, tedy hlavou nahoru a nohy směřovaly k porodním cestám. Jde o problém, který se vyskytuje asi u 4 % všech těhotenství. Ve 34. týdnu byl přitom chlapeček ve správné pozici, otočil se prý o týden později. Když konečně vykoukl na svět, Meghan cítila úlevu. Chvíli na to si ale uvědomila, že neslyší pláč. Následujících pár minut bylo jako smršť. Měla zhruba sekundu, aby si ho prohlédla, když ho lékaři rychle odnesli. Zpěvačka zažila jeden z největších strachů ve svém životě.

Heather Irobunda, gynekoložka z New Yorku, se ale později nechala slyšet, že příběh zpěvačky v ní evokuje diagnózu tachypnoe novorozence. Problém, který spočívá v poruše dýchání, která nastává krátce po porodu a trvá méně než 48 hodin, se vyskytuje asi u 5 porodů z 1 000. Je dokonce pravděpodobnější, že se to stane u dětí narozených císařským řezem a u matek s diagnostikovanou cukrovkou.

Když přišla domů, ještě dlouho se Meghan srovnávala se vším, co si v porodnici prožila. Často svému manželovi popisovala, že cítí doslova fyzickou bolest, jako by prožívala operaci zas a znovu. Za pár týdnů, když konečně mohla cvičit, se začala navracet sama k sobě. Trvalo dlouho, než přijala vše, co se jí stalo.

Zdroj: independent.co.uk, wikipedia.org, shape.com,

2860

Diskuze k článku