Mafiánský diatábor

Don Pizza di Guiseppe je mrtev a je třeba uctít jeho památku a pomstít jeho smrt! Takto netradičně začal letošní Diatábor na Horní Bečvě pořádaný Klubem mladých diabetiků, který se uskutečnil ve dnech 14.–21. července 2018 na chatě Mečová.

Mafiánský diatábor

Malí táborníci z řad diabetiků a jejich nedia kamarádů se na týden přenesli do amerického Chicaga 30. let minulého století, kdy město ovládaly mafiánské gangy, aby Donovi Dialonemu pomohli porazit policii a opět získat nadvládu nad městem. Malí mafiáni byli rozdělení do čtyř rodin čili oddílů, kdy na každou rodinu dohlížel zkušený Don a Capo z řad vedoucích a instruktorů.

Návštěva kasina i noční přepadení banky

Na táborníky čekala řada nelehkých úkolů jako noční přepadení banky, automobilové závody či návštěva kasina. Také se konal již tradiční a u dětí velmi oblíbený běh Spartan race. Za úspěchy v jednotlivých táborových hrách byli malí mafiáni odměňováni dolary, za které si na konci tábora nakoupily hezké ceny. Během nabitého programu si malí diabetici našli čas seznámit se s novinkami v léčbě diabetu a rozšířit tak povědomí o nových technologiích usnadňujících léčbu a lepší kompenzaci glykemie. Na zdraví a glykemie táborníků dohlížel lékař a zdravotní sestra. Děti si letošní tábor velmi užily a našly si mnoho nových kamarádů.

Mgr. Kamila Leciánová

Zobrazit diskuzi
Diskuze k článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x